×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
30. decembris, 2015
Drukāt

Francijā putnu gripa; Latvijā importu no Francijas neierobežos (6)

vista

Ilustratīvs foto

Putnu gripas uzliesmojuma draudu dēļ Francijā tiek veikti pasākumi, lai inficēti putni vai to gaļa nenonāktu Lietuvā, tādēļ ir aizliegta putnu gaļas ievešana Lietuvā no Francijas.

Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārais dienests šonedēļ uz laiku aizliedzis ievest visa veida dzīvos putnus, olas, svaigu un malto putnu gaļu, putna gaļas pusfabrikātus un cita veida produktus no tiem Francijas reģioniem, kuros atklāta ārkārtīgi lipīgā putnu gripa.

“Situācija Francijā patiešām ir sarežģīta, pēdējā mēneša laikā izplatījušies pat trīs putnu gripas paveidi,” aģentūrai BNS sacīja Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārā dienesta direktors Jons Miļus. “Situācija nepavisam nav iepriecinoša, jo arī Vācijā un Holandē izplatās putnu gripa, tādēļ situācija Eiropā nav mierīga,” viņš piebilda.

Miļus sacīja, ka pagaidām putnu gaļas ievešanas aizliegums attieksies tikai uz produkciju no Francijas, tomēr nav izslēgts, ka vīrusa izplatīšanās dēļ aizliegumu var paplašināt uz citām valstīm.

Viņš norādīja, ka pagaidām nav skaidrs, cik ilgi spēkā būs aizliegums putna gaļas ievešanai no Francijas. “Skatīsimies atkarībā no situācijas, kā tā attīstīsies, kā viņi tiks galā ar slimību,” Miļus teica un piebilda, ka Lietuvā no Francijas netiek ievestas lielas putnu gaļas partijas.

Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārā dienesta vadītājs uzsvēra, ka pašlaik Lietuvā nav putnu, kas ir inficējušies ar putnu gripas vīrusu.

Saistībā ar jaunāko putnu gripas uzliesmojumu no Francijas putnu gaļas ievešanu aizliegusi Alžīrija, Dienvidkoreja, Ēģipte, Irāka, Japāna, Ķīna, Maroka, Taizeme un Tunisija. Tiek vēstīts, ka tas ir pirmais putnu gripas uzliesmojums Francijā pēdējo astoņu gadu laikā.

Kā aģentūrai LETA norādīja Pārtikas un veterinārā dienesta Veterinārās uzraudzības departamenta direktores vietnieks Edvīns Oļševskis, stingrās Francijas paškontroles dēļ pastāv tikai teorētiska iespēja, ka Latvijā varētu nonākt inficēta putnu gaļa.

“Francijas dienests jau 2.decembrī informēja Eiropas Komisiju, norādot, ka slimība uzliesmojusi astoņos valsts reģionos, kur attiecīgi noteikti ārkārtīgi stingri kontroles pasākumi. Zinot šī dienesta paškontroles līmeni, praktiski izslēdzam iespēju, ka Latvijā varētu tikt ievesta Francijas putnu gaļa, pusfabrikāti vai olas,” sacīja Olševskis.

Kopš 2014.gada novembra sākuma, kad putnu gripa tika atklāta Vācijā, Nīderlandē, Lielbritānijā un Itālijā, visas ES dalībvalstis, tostarp Latvija, veikušas attiecīgus slimības kontroles pasākumus. Latvijā augsti patogēnā putnu gripa nav reģistrēta.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Kāpēc palaiž garām iespēju piebremzēt importu un tā atbalstīt vietējos vistkopjus?

  2. latvietis aprīs visu

  3. La skribenti neatskir eksportu no importa .

  4. Visu uz Latviju ,putnu gripu, cūku mēri, sīriešus āfrikāņus,pederastus u.t.t.

  5. Malači, Latvijas slinkie ierēdņi! Pagaidiet kamēr ievazās Latvijā , tad varēsiet atkal apkarot lauciniekus, likvidēt vistu fermas, tāpat kā nolaidības dēl izplatīja cūku mēri un likvidē cūkkopību. kaut kā taču lauki ir jāiztukšo. Lai Jaunajā gadā dzīvelīgajai padomju nomenklatūrai visu ministriju sienās pamatīgs caurvējš, kas aizpūš tārpus uz neatgriezšanos!

Draugiem Facebook Twitter Google+