Mobilā versija
-4.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
16. jūnijs, 2016
Drukāt

Francija ratificē klimata nolīgumu

Foto-EPA/LETAFoto-EPA/LETA

Francijas prezidents Fransuā Olands vakar pabeidza 2015. gada decembrī Parīzē panāktā klimata nolīguma ratifikāciju, Francijai kļūstot par pirmo lielo valsti, kas to ratificējusi.

“Parakstīšana ir laba, ratifikācija ir labāka,” ratifikācijas ceremonijā Elizejas pilī norādīja Francijas prezidents. Viņš atgādināja, ka Parīzes nolīgums stāsies spēkā, kad to ratificēs vismaz 55 valstis, kas atbildīgas par vismaz 55% siltumnīcefekta gāzu emisiju. Līdz šim vienošanos bija ratificējušas tikai 17 lielākoties mazas salu vai piekrastes valstis, kuras īpaši apdraud jūras līmeņa celšanās. Olands aicināja arī pārējās Eiropas valstis ratificēt Parīzes nolīgumu.Pērn decembrī Parīzē panāktā vienošanās aicina nodrošināt, lai globālā sasilšana nepārsniegtu divus grādus pēc Celsija skalas salīdzinājumā ar līmeni, kāds bija pirms rūpnieciskās revolūcijas. Divi grādi pēc Celsija skalas ir slieksnis, kuru pārkāpjot, kā uzskata zinātnieki, globālās sasilšanas visnegatīvākās sekas kļūs nenovēršamas.ES ir apņēmusies līdz 2030. gadam samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas par 40%, salīdzinot ar 1990. gada līmeni. Tomēr gaidāmas spraigas diskusijas dalībvalstu vidū par to, kā katra valsts īstenos kopējo mērķi.

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+