Foto – AFP/LETA

Francija sensacionāli uzvar pasaules čempioni Krieviju 0

Francijas hokejisti ceturtdien Helsinkos ar 2:1 pārsteidzoši uzvarēja pašreizējo titula īpašnieci Krieviju, līdz ar to sarežģījot Latvijas valstsvienības situāciju cīņā par vietas saglabāšanu pasaules čempionāta (PČ) elites divīzijā, liecina rīkotāju informācija.

“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24

Pārliecinoši Francijas vārtos darbojās Florians Hārdijs, atvairot 28 no 29 metieniem. Savukārt francūžiem uzvarai pietika ar 19 metieniem, turklāt Vasīlijs Košečkins Krievijas vārtos nebija glābējs abos vārtu zaudējumos.

Krievus otrajā trešdaļā vadībā izvirzīja Aleksandrs Perežogins, taču vēl līdz pēdējam pārtraukumam Damjēns Flerī un Antuāns Rusels cīņā pret pašreizējiem pasaules čempioniem nodrošināja vienu vārtu pārsvaru Francijai. Minūti pirms Perežogina vārtu guvuma Krievijas izlasei iespēju atklāt rezultātu neizmantoja Aleksandrs Radulovs, kurš nerealizēja soda metienu. Cīņas beigās visi Krievijas izlases centieni panākt neizšķirtu bija nesekmīgi.

Visās sešās līdzšinējās savstarpējās PČ spēlēs kopš 1992.gada Francijas izlase Krievijai zaudēja. Savukārt ar PSRS izlasi francūži PČ vai olimpiskajās spēlēs netikās, jo spēlēja atšķirīga ranga divīzijās. Krievijas hokejisti PČ nebija zaudējuši iepriekšējās 13 spēlēs

Otrā grupā Stokholmā Čehija ar 1:2 pēcspēles metienos zaudēja Dānijai, bet vakara spēlē tiksies Zviedrija un Kanāda.

PASAULES ČEMPIONĀTS

Helsinku grupa

Krievija – Francija 1:2 (0:0, 1:2, 0:0). Perežogins (26:57) – Flerī (29:52), Rusē (36:48).

Slovākija – Latvija 3:5 (1:3, 1:1, 1:1). Zaborskis (1:23), Surovijs (36:09, 59:38) – Cipulis (0:15), Dārziņš (13:00, 18:50, 40:25), Girgensons (17:24).

Stokholmas grupa

Čehija – Dānija 2:1 pēcspēles metienos (0:0, 0:0, 1:1, 1:0). Mihaleks (45:53) – Poulsens (55:55).

Zviedrija – Kanāda 0:3 (0:1, 0:2, 0:0). Stemkoss (8:56), Šenns (20:55), Stāls (33:00).