Pasaulē
Eiropa

Francija sola bloķēt kriptovalūtas “Libra” attīstīšanu Eiropā0

Foto: SCANPIX/REUTERS/LETA

Francija ceturtdien brīdināja, ka bloķēs ASV sociālo mediju kompānijas “Facebook” plānotās kriptovalūtas “Libra” attīstīšanu Eiropā, jo tā apdraud valdību monetāro suverenitāti.

“Es vēlos pateikt pilnīgi skaidri – šādos apstākļos mēs nevaram apstiprināt “Libra” attīstīšanu Eiropā,” Francijas ekonomikas un finanšu ministrs Bruno Lemērs sacīja Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) konferences par virtuālajām kriptovalūtām Parīzē atklāšanā.

Francijas amatpersonas jau iepriekš ir izteikušas brīdinājumus par “Libra” radītajiem riskiem, un Lemērs turpināja izdarīt spiedienu.

“Iespējamā naudas privatizācija”, kas nonāktu “pie viena spēlētāja, kuram uz planētas ir vairāk nekā divi miljardi lietotāju”, “apdraud valstu monetāro suverenitāti”, paziņojis Francijas valdības ministrs.

Saistibā ar “Libra” ir bažas, ka cilvēki krīzes gadījumos varētu atteikties no nacionālās valūtas, kas sarežģītu valdību centienus pārvaldīt ekonomiku.

“Facebook” ir solījusi, ka “Libra” dos iespēju iepirkties tiešsaistē un saņemt finanšu pakalpojumus vairāk nekā vienam miljardam pilngadīgu cilvēku, kuriem nav konta bankā un kas izmanto nebanku finanšu pakalpojumus, piemēram, tā dēvētos ātros kredītus.

“Libra” un ar to saistītais digitālais maks “Calibra” sniegs “Facebook” iespējas integrēt finanšu pakalpojumus savā piedāvājumā, paplašinot savu tirdzniecības platformu un ļaus mazajiem uzņēmumiem iegādāties reklāmas izvietošanas iespējas sociālajā tīklā.

Vienlaikus amatpersonas ir paudušas bažas par to, kā jaunā valūta tiks regulēta, jo īpaši par to, kā tā ievēros regulējumu par cīņu pret naudas atmazgāšanu un terorisma finansēšanu.

“Facebook” jūnijā paziņoja, ka nākamgad laidīs klajā savu kriptovalūtu.

Sociālo tīklu kompānija un vēl 28 partneri, tostarp “Mastercard”, “PayPal Holdings”, “Lyft” un “Uber Technologies”, jaunās valūtas pārvaldīšanai izveidos organizāciju “Libra Association”.

Gaidāms, ka “Libra” tiks laista klajā nākamā gada pirmajā pusē.
Saistītie raksti

Tā veidota ar valūtu aktīvu groza bāzi, lai izvairītos no tādām krasām svārstībām, kādas ir raksturīgas “Bitcoin” un citu kriptovalūtu vērtībai. Kontrole pār valūtu nebūs decentralizēta, bet gan tiks uzticēta Šveicē bāzētajai bezpeļņas asociācijai.

Bažas par šo valūtu paudušas vairāku valstu valdības un sociālā tīkla kritiķi, norādot uz “Facebook” nespēju kontrolēt privātuma ievērošanu sociālajā tīklā, kā arī viltus informācijas un ekstrēmistu video satura izplatīšanu.

LA.lv