Francija spēles beigās salauž Nigērijas pretestību 1

Francijas futbola izlase Pasaules kausa izcīņas astotdaļfināla mačā pirmdien spēja salauzt Nigērijas pretestību un sasniegt ceturtdaļfinālu.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

Francijas valstsvienība bija pārāka ar rezultātu 2:0 (0:0). Vārtus Francijas izlases labā guva Pols Pogbā un Nigērijas komandas spēlētājs Džozefs Jobo, raidot bumbu savos vārtos jau mača kompensācijas laikā.

Maču abas komandas iesāka līdzvērtīgā duelī, bet jau dueļa pirmajās minūtēs Francijas izlases futbolists Blēzs Matidī veica bīstamu piespēli nigēriešu soda laukumā, taču sāncenši aizsardzībā darbojās teicami. Puslaika vidū draudīgu pie draudīga brīvsitiena pie Francijas soda laukuma tika Nigērija, taču Emanuels Emenike pa pretinieku vārtiem sita pārāk spēcīgi, kā rezultātā bumba lidoja mērķim secen.

Tiesa, pāris minūtes vēlāk Emenike tomēr raidīja bumbu vārtos, taču acīgs bija līnijtiesnesis, kurš piespēles brīdī fiksēja aizmuguri, un vārtu guvums ieskaitīts netika. Pēc neilga brīža fantastika iespēja jau radās Francijai, kas pretuzbrukumā spēja aizkļūt līdz pretinieku soda laukumam, taču Pols Pogbā no dažu metru attāluma nespēja gūt vārtus – Nigērijas valstsvienību glāba vārtsargs Vinsents Enaijema.

Jau pašā pirmā puslaika izskaņā vēlreiz laba iespēja radās aktīvajam Emenikem, bet ar viņa spēcīgo sitienu galā tika Francijas izlases vārtsargs Mikaēls Landro.

Pirmā puslaika ievadā abas komandas neizveidoja ļoti bīstamus momentus, taču cīņa bija noslēgusies nigērietim Ogenji Onasi, kuram uz kājas uzkāpa Matidī. Pēc šīs epizodes Nigērijas izlases futbolists guva savainojumu un bija spiests atstāt laukumu uz nestuvēm. Turpmākajās minūtēs nigērieši sāka demonstrēt aktīvāku spēli, taču tā nevainagojās panākumiem, turklāt, pamatlaikam tuvojoties izskaņai, arvien bīstamāk sāka uzbrukt Francija.

Francijai lieliska iespēja radās 70.minūtē, kad Karims Benzemā pēc sāncenšu apspēlēšanas raidīja bumbu vārtos, taču to no tukša būra izsita Viktors Mouzess. Dažas minūtes vēlāk tika satricināts arī Nigērijas izlases vārtu stabs, bet pēc tam komandu no vārtu zaudējuma glāba Enaijema, atvairot Benzemā sitienu ar galvu.

Francija tomēr prata atslēgt Nigērijas vārtus, jo 79.minūtē ne pārāk veiksmīgi nospēlēja Enaijema, kurš pēc stūra sitiena izspēles veica nesekmīgu izgājienu no vārtiem, bet pie bumbas tika Pogbā, kurš to ar galvu raidīja vārtos. Arī pēc rezultāta atklāšanas francūži centās būt aktīvi, un atkal spēlē bija jāiesaistās sāncenšu vārtsargam, kurš Nigērijas valstsvienību glāba pēc Antuāna Grīzmana sitiena.

Atlikušajā pamatlaika daļā Nigērija centās izlīdzināt rezultātu, taču nesekmīgi. Kad šķita, ka spēles rezultāts vairs nemainīsies, Francija izspēlēja stūra sitienu, taču bumba pēc kontakta ar nigēriešu futbolista Džozefa Jobo nokļuva vārtos, rezultātam kļūstot 2:0.