×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
29. septembris, 2016
Drukāt

Francija terora draudu ēnā: novērsti pieci nopietni uzbrukumi

Pēc kravas auto ietriekšanās pūlī Nicas ielāsPēc kravas auto ietriekšanās pūlī Nicas ielās

Foto - LETA/Reuters

Francijas kūrortpilsētas Nicas amatpersonas paziņojušas, ka kopš 14.jūlijā šajā pilsētā notikušā terorakta Franču Rivjērā novērsti pieci nopietni teroristu uzbrukumi.

14.jūlijā 31 gadu vecs tunisietis ar kravas mašīnu iebrauca Bastīlijas dienas svinētāju pūlī Francijas kūrortpilsētā Nicā, nogalinot 85 cilvēkus un ievainojot vairāk nekā 400, līdz viņu nošāva policija.

Dokumentālā filmā prokurors Žans Mišels Pretrs atklāja, ka terorakti tika plānoti pret konkrētiem sporta pasākumiem, skolām un lūgšanu vietām Francijas Azūra krastā.

“Vairākas lietas tika nodotas pretterorisma tiesnešiem Parīzē,” norādīja prokurors.

“To vidū ir sazvērestības, lai uzbruktu lūgšanu vietām vai noteiktām pulcēšanās vietām, sporta pasākumiem, stadioniem, skolām, kas ir temati, kuri atkārtojas [potenciālo teroristu] tiešsaistē publiskotā komunikācijā,” viņš skaidroja.

Pretrs norādīja, ka pretterorisma tiesnešiem nodotas lietas, kurās konkrētas personas acīmredzami bija gatavas sarīkot teroraktus, “sākot runāt par diezgan konkrētām lietām, par konkrētiem mērķiem”.

Prokurors šonedēļ pavēstīja Nicas tiesai, ka tiek izmeklētas apmēram “70 ar terorismu vai vardarbīgu radikalizāciju saistītas lietas” kopš terorakta 14.jūlijā.

Franču Rivjēras varasiestādes šovasar centās mazināt terorisma draudus, atceļot vairākus pasākumus, tostarp augustā paredzēto Marseļas aviācijas šovu. Atcelti varētu tikt vēl vairāki pasākumi, arī 13.novembrī – pērnā gada Parīzē notikušo teroraktu gadadienā – Nicā gaidāmais maratons.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+