×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
6. marts, 2018
Drukāt

Francijā top likums: noteiks dzimumpilngadību no 15 gadu vecuma (4)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Parīze.

Francijas valdība ierosinājusi likumprojektu, kas noteiks 15 gadus par minimālo pieļaujamo vecumu, kad personas tiek uzskatītas par dzimumpilngadību sasniegušām un spējīgām vienoties par seksuālām darbībām.

Tas būtu pirmais šāds likums Francijā, kur pašreiz nav spēkā neviens likums, kas noteiktu minimālo dzimumpilngadības vecumu, pēc kura sasniegšanas jauniešus ar viņu piekrišanu drīkst iesaistīt seksuālās attiecībās.

Valdības sieviešu lietu departaments otrdien paziņoja, ka izlēmis noteikt par šādu vecumu 15 gadus. Likumprojektu plānots iesniegt parlamentā vēlāk šomēnes.

Iepriekš amatpersonas apsprieda 13 gadus kā iespējamo minimālo vecumu.

Divās lietās, kas nesen tika izskatītas tiesā, pieaudzis vīrietis tika apsūdzēts par seksu ar 11 gadu vecām meitenēm, un saskaņā ar Francijas likumiem tika uzskatīts, ka viņas pašas ir labprātīgi piekritušas šādām attiecībām.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Latvijai,protams,jāseko Francijas piemēram.Tāpēc mūsu ierēdņiem steidzami jāapgūst franču valoda!

  2. Lai uzlabotu vazaņķiem dzīvi un tos nesodītu par bērnu izvarošanu? Tad jau drīz arī ES valstīs būs tāpat, kā pie islamistiem , kur likumīgi bērnus var seksuāli mocīt jau no autiņiem. Atliek tikai gaidīt ES regulas un nodrošināt to bezierunu izpildi.

  3. Tas visas ir bagato pedofilu velmes,lai vinus perversos nesasedinatu cietuma.Un visvairak vini ir valdibas.Kam var piekrist 11-15 gadigs pusaudzis,ja atbildibas sajuta vel nav izveidojusies.Tadam onkuli var visu ko materiali piedavat.Un sikais bus ar mieru.Uzskatu ka ta ir audzinasanas vaina,vai nu izlaidiba,jeb milestibas trukums gimene.Sie ari ir 2 faktori kapec pusaudzi ielaizas sada veida avanturas.Garigi jau vini vel nav nobriedusi,un pasi nesaprot ko dara.

Draugiem Facebook Twitter Google+