×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
10. augusts, 2012
Drukāt

Francija turpina čigānu izraidīšanu

Francijas varas iestādes padzinušas no nometnēm valsts ziemeļos vairākus simtus čigānu, kurus paredzēts no valsts izraidīt un nogādāt Rumānijā.


 

Tas izraisījis satraukumu cilvēktiesību aizstāvju vidū par iespējamo atgriešanos pie pretrunīgi vērtētās politikas, ko piekopa iepriekšējā prezidenta Nikolā Sarkozī centriski labējā valdība. Jaunievēlētā prezidenta Fransuā Olanda valdības iekšlietu ministrs Manuels Valss paudis satraukumu par čigānu nelegālo apmetņu izplešanos vairākās pilsētās valsts ziemeļos.

Francijas varas iestādes gatavojas 240 čigānus izraidīt, no Lionas lidostas ar īpašu reisu nogādājot tos Rumānijā. Tā būs plašākā izraidīšanas akcija, kopš Olands maijā stājās prezidenta amatā. Tiek lēsts, ka nelikumīgi iekārtotās nometnēs Francijas lielāko pilsētu pievārtē mitinās aptuveni 15 000 čigānu, no kuriem 4000 apmetušies Parīzes apkārtnē.

2010. gadā Francija izpelnījās asu kritiku, izraidot uz Rumāniju un Bulgāriju simtiem čigānu, kas mitinājās nelikumīgi izveidotās nometnēs. Nonāca pat līdz atklātam konfliktam starp Parīzi un Briseli, kad ES tieslietu komisāre Vivjena Redinga čigānu izraidīšanu pielīdzināja nacistu veiktajām Otrā pasaules kara deportācijām.

Francija norādīja, ka tās rīcībai nav nekāda sakara ar rasismu un ka tiek izraidītas personas, kuras valstī uzturējušās ilgāk, nekā tām ļauts bez legāla iztikas avota.

Pagājušās nedēļas nogalē Margeritas pilsētiņā Francijas dienvidos liela čigānu grupa ielauzusies vietējā stadionā. Viņi uzlauzuši tikko kā rekonstruētā stadiona vārtu atslēgu un ierīkojuši tur savu nometni, futbola laukuma zālienā novietojot 200 treilerus. Viņi arī nelikumīgi pieslēgušies stadiona elektroenerģijas sadales skapim un ūdensvadam. Divi stadiona apsargi bijuši bezspēcīgi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+