×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
18. jūnijs, 2015
Drukāt

Francijā un Beļģijā arestēti Krievijas uzņēmumu īpašumi (2)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Francijā trešdien arestēti Krievijas uzņēmumu konti, savukārt trešdienas vakarā kļuva arī zināms, ka Beļģijā saistībā Hāgas tiesas spriedumu “Jukos” akcionāru lietā arestēts viss Krievijas iestāžu īpašums, atskaitot vienīgi diplomātisko pārstāvniecību īpašumus.

Francijā trešdien arestēti Krievijas uzņēmumu konti Krievijas bankas VTB vietējā meitasuzņēmumā, vēsta medijs RBC, atsaucoties uz VTB prezidenta Andreja Kostina teikto.

Sākotnēji tikuši iesaldēti arī Krievijas diplomātisko pārstāvniecību konti, tomēr rīta pusē tie atbloķēti, sacīja VTB prezidents. Tiesa gan, komercuzņēmumu konti joprojām ir arestēti.

“Mēs risinām šo problēmu ar juristiem,” norādīja baņķieris.

Jau trešdienas vakarā kļuva zināms, ka Beļģijā arestēts viss Krievijas iestāžu īpašums, atskaitot vienīgi diplomātisko pārstāvniecību īpašumus.
Arests veikts, balstoties Hāgas Trešās tiesas 2014.gada 18.jūlija lēmumā saistībā ar bijušā Krievijas naftas rūpniecības giganta “Jukos” akcionāra – uzņēmuma “Yukos Universal Limited” – prasību.

Lēmumā, kas tika izziņots desmit dienas vēlāk, 28.jūlijā, arbitrāža uzdeva par pienākumu Krievijai izmaksāt “Jukos” akcionāriem 50 miljardus dolāru, tai skaitā “Yukos Universal Limited”- 1,6 miljardus dolāru.

Iestāžu vidū, kuru īpašums ir arestēts, ir Krievijas mediju pārstāvniecības, kā arī Krievijas Pareizticīgās baznīcas Briseles un Beļģijas arhibīskapija.
Tiesu izpildītāji arī informējuši 47 valstī reģistrētās Beļģijas, Krievijas un starptautiskās organizācijas, ka tām 15 dienu laikā ir jāinformē par Krievijas naudu vai īpašumiem, kas ir to rīcībā, vai arī parādiem Krievijas priekšā.

Arests veikts, jo “Jukos” meitasuzņēmumam ir “nopietnas bažas par iespējām saņemt tai pienākošos summu, arī tāpēc, ka Krievija sistemātiski atsakās izpildīt attiecībā uz to piespriestos tiesu lēmumus, kā arī ņemot vērā Krievijas attieksmi šajā lēmumā”.

Kā atgādināja tiesu izpildītāji, Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) 2014.gadā lika Krievijai izmaksāt 1,86 miljardus eiro saistībā ar “Jukos” akcionāru prasībām, bet Eiropas Padomes Ministru komiteja noteikusi, ka Maskavai līdz 2015.gada 15.jūnijam ir jāsaskaņo ar to norēķināšanās ar akcionāriem.
Neraugoties uz to, nekādi priekšlikumi no Krievijas puses par šiem maksājumiem nav saņemti.

Turklāt, kā norāda tiesu izpildītāji, Maskava vairākkārt paziņojusi, ka tā ECT lēmumu uzskata par “tīri politisku”, bet Krievijas budžetā šogad nav paredzēti tēriņi šī lēmuma izpildīšanai.

Kā vēsta medijs RBC, ceturtdien no rīta Krievijas prezidenta palīgs Andrejs Belousovs Francijas un Beļģijas darbības raksturojis kā nelikumīgas un solījis, ka tās tiks pārsūdzētas.

“Mēs ECT un Hāgas arbitrāžas lēmumus uzskatām par pietiekami strīdīgiem,” norādīja amatpersona.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Diez, kas notiks, ja Krievija sadomās arestēt visus tur atrodošos ārzemju un ārzemnieku īpašumus? Bet tur ir daaaudz gan kompāniju filiāļu, gan ražotņu, gan banku filiāļu…A?

  2. Krievs pats pārkapj visu ko, bet pamēģin aiztikt viņu: “po sudam zataskajet!”

Draugiem Facebook Twitter Google+