Foto – AFP/LETA

Francijā valdošā partija Kemeronu sauc par “liekuli” 1

Francijā valdošā Sociālistu partijas nodēvējusi britu premjerministru Deividu Kemeronu par “liekuli”, jo viņš, kritizējot Parīzi par gatavību piegādāt Maskavai “Mistral” karakuģus, pievēris acis uz Londonas finanšu darījumiem ar Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam pietuvinātajiem cilvēkiem, raksta avīze “The Financial Times”.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Francijas prezidenta Fransuā Olanda paziņojumi, ka Parīze, neskatoties uz Malaizijas lidmašīnas notriekšanu virs Ukrainas austrumu apgabaliem, tomēr piegādās Krievijai “Mistral” klases helikopteru bāzes kuģus, par to saņemot 1,2 miljardus eiro, izpelnījušies vairāku NATO valstu vadītāju nosodījumu. Īpaši asi par Francijas lēmumu izteicies Kemerons, kurš vakar paziņoja, ka Britānijā šāds darījums būtu “neiedomājams”.

Sociālistu partijas deputāts Žans Kristofs Kambadelis aizrādījis Kemeronam, ka viņa veltītā kritika Parīzei par karakuģa pārdošanu Maskavai ir nevietā, jo Londona ilgus gadus ir apkalpojusi krievu oligarhu naudu. “Šīs ir neizdevušās debates, kuras uzsākuši liekuļi,” paziņoja Kambadelis, komentējot pret Franciju vērsto kritiku.

CITI ŠOBRĪD LASA

Arī Krievijas Zinātņu akadēmijas politologs Andrejs Pjontkovskis sarunā ar laikrakstu “The Financial Times” norādījis, ka Kemeronam pašam ir lieliskas iespējas sodīt Kremlim pietuvinātas personas. “Kemerons ir vērsies pie Eiropas valdībām, lūdzot iesaldēt Putinam pietuvināto oligarhu kontus. Taču viņš pats arī to var izdarīt, iesaldējot, piemēram, Romāna Abramoviča kontus,” skaidrojis Pjontkovskis. “Abramovičs ir tuvs Putina līdzstrādnieks. Viņš ir viens no tiem, kurš Putinu 1999. gadā iecēla prezidenta amatā.”

Turklāt Kemerona administrācija nonākusi kritikas krustugunīs, britu parlamentāriešu grupai atklājot, ka Londona pati ir piešķīrusi licences vietējiem ražotājiem uz Krieviju eksportēt bruņojumu, tostarp bruņu vestes, automātiskos ieročus un munīciju, 132 miljonu mārciņu (167 miljonu eiro) vērtībā. Kemerons gan izteicies, ka pēc Malaizijas lidmašīnas notriekšanas šie darījumi ir iesaldēti.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.