AFP/LETA

Francijai absolūta uzvara Pokļukā, Latvija līdz finišam netiek 1

Latvijas biatlona vīru kvartets sestdien Slovēnijas pilsētā Pokļukā notikušajās Pasaules kausa sacensībās 4×7,5 kilometru stafetē tika apdzīts par apli, kamēr uzvaru guva Francijas biatlonisti.

FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis
“Citreiz pirms koncerta nepieciešams atgādināt ētiku un pieklājības etiķeti” – Madara Raabe vīlusies par koncertā Siguldā pieredzēto
Notriektā tautumeita 10

Latvijai stafeti sāka Andrejs Rastorgujevs, bet turpināja veterāns Ilmārs Bricis un Roberts Slotiņš, kurš, ieņemot 23.vietu, tika apdzīts par apli.
Kā ceturtajam stafetē bija paredzēts doties Daumantam Lūsam, bet viņš pie šādas iespējas netika.

Latvijai stafeti iesāka valsts vadošais biatlonists Rastorgujevs, kurš sacensību sākumā atradās starp līderiem, turklāt pirmajā šaušanā viņš ieradās kā ceturtais. Tomēr šaušana viņam bija neveiksmīga, jo nācās izmantot visas trīs rezerves patronas, turklāt viens mērķis palika nesašauts, tādēļ bija jāslēpo soda aplis. Tas Rastorgujevu atmeta uz 22.vietu starp 24 komandām.

Nākamajā šaušanā Rastorgujevs izmantoja divas rezerves patronas, bet pirmo posmu Latvija noslēdza vien 23.vietā, līderiem zaudējot jau gandrīz trīs minūtes. Tas nozīmēja, ka Latvijai vairs nebija izredžu pacīnīties par vietu pirmajā desmitniekā. Otro posmu komandai aizvadīja Bricis, taču rezultātu viņam uzlabot neizdevās, lai gan divās šaušanās viņš kļūdījās tikai vienreiz, tāpēc bija jāizmanto rezerves patrona.

Bricis savu posmu noslēdza 22.vietā, bet izstājušies jau bija Baltkrievijas biatlonisti, tāpēc sacensības tobrīd turpināja 23 komandas. Slotiņš šaušanā arī bija neveiksmīgs, jo savā otrajā ugunslīnijā viņš pamanījās tikt pie trim soda apļiem. Jau pirms tam Latvija atradās pēdējā vietā un pēc tam tika apdzīta par apli.

Tikmēr par sacensību uzvarētājiem kļuva Francijas biatlonisti, kam startēja Žans Gijoms Beatrī, Kentēns Fijons Majē, Simons Destjē un Martēns Furkads. Francūži nedevās nevienā soda aplī, bet izmantoja septiņas rezerves patronas. Furkads šajā posmā uzvarēja visās trīs disciplīnās – sprintā, iedzīšanā un stafetē.
Savukārt otro vietu ieguva Krievija, kas bija spiesta slēpot vienu soda apli, bet trešajā vietā ierindojās Vācija.

Pērn Pasaules kausa sacensībās Latvijas četrinieks tika pie trim 22.vietām, bet pasaules čempionātā palika 25.pozīcijā. Kopvērtējumā Latvijas stafetes komanda ieņēma 24.vietu starp 27 izlasēm.