Francijai otrā graujošā uzvara 1

Pasaules kausa izcīņā futbolā piektdien E apakšgrupas līderu duelī Francijas izlase ar 5:2 (3:0) sagrāva Šveici.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41

Francijas izlases rindās vārtus guva Karims Benzemā, Olivjē Žirū, Blēzs Matidī, Musa Sisoko un Matjē Valbuena. Savukārt Šveices valstsvienbas rindās precīzs bija Blerims Džemaili un Granits Šaka.

Spēli abas vienības iesāka līdzvērtīgi un azartiski, tomēr favorītu statusu duelī turpmākajās minūtēs apliecināja Francija. Cīņas 17.minūtē mača rezultātu atklāja francūži, kad precīzs sitiens ar galvu pēc stūra sitiena izpildes padevās raženajam uzbrucējam Žirū. Savukārt minūti vēlāk Francijas izlase vēlreiz šokēja šveiciešus. Lielisku un negaidītu sitienu no soda laukuma malas izpildīja Matidī, dubultojot rezultātu uz tablo.

Turpmākajās minūtēs Šveice daudz vairāk pieturēja bumbu, kas izpaudās teritoriālā pārsvarā. Spēles 32.minūtē uz Šveices izlases vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, tomēr to nespēja realizēt Benzemā, pretinieku vārtsargam sitienu atvairot. Puslaika izskaņā Francijai bija vēl vairākas lieliskas iespējas gūt trešos vārtus, taču allaž veiksmīgi epizodēs cīnījās šveiciešu aizsargi. Tomēr 40.minūtē Francija guva trešos vārtus, bumbu pustukšos vārtos pēc teicamas Žirū piespēles guva Valbuena.

Otro puslaiku, līdzīgi kā pirmo, abas komandas ievadīja ar atklātu futbolu. Arī otrajā spēles daļā bumbu vairāk kontrolēja Šveice, bet bīstamāk uzbruka Francija. Cīņas 67.minūtē francūži panāca jau graujošu pārsvaru uz tablo, kad Benzemā no asa leņķa pārspēja sāncenšu vārtsargu. Pie sasniegtā Francija neapstājās, turpinot regulāri un bīstami uzbrukt. Sešas minūtes vēlāk Francija vēlreiz pārspēja Djego Benālio, lielisks sitiens no distances padevās Sisosko.

Pēcāk laukumā turpināja valdīt uzbrūkošs futbols, bīstamus momentus radot arī Šveices izlasei, kas atmaksājās 81.minūtē vārtus guva šveicietis Džemaili. Savukārt piecas minūtes vēlāk Šveices izlases rindās no pretinieku vārtu priekšas atzīmējās arī Šaka. Spēles noslēgumā neviena no izlasēm vairāk neguva vārtus, grupas līderu spēlē pārliecinošu uzvaru svinot Francijai.

Jau vēstīts, piektdien D apakšgrupas otrās kārtas spēlē panākumu izcīnīja Kostarika, kas ar 1:0 negaidīti pārspēja Itāliju. Savukārt dienas turpinājumā C grupā tiksies Ekvadoras un Hondurasas izlases.