Eiropa

Francijas ebreji vēršas tiesā pret “Twitter” 16

Foto – AFP

Francijas ebreju studentu organizācija paziņoja, ka vērsusies tiesā pret mikroblogu vietni “Twitter”, jo tās īpašnieki nav izpildījuši Francijas tiesas agrāko prasību atklāt antisemītisko tvītu autoru identitāti.

“Tviteris izrāda vienaldzību, nerespektējot 24. janvāra spriedumu,” ar kuru Parīzes civillietu tiesa uzņēmumam noteica divu nedēļu laikā nodot pieprasīto informāciju, sacīja Francijas Ebreju studentu savienības (UEJF) prezidents Žonatāns Hajuns. “Aizsargājot šo tvītu autora anonimitāti, tas sevi padara par līdzzinātāju un piedāvā platformu rasistiem un antisemītiem.”

Organizācija sacīja, ka tā vērsusies tiesā pret uzņēmumu “Twitter Inc.” un tā prezidentu Diku Kostolo. UEJF pieprasa 38,5 miljonu eiro (27 miljonu latu) lielu kompensāciju, ko organizācija sola nodot holokausta piemiņas fondam. Tvitera pārstāvji savukārt sacīja, ka šodien pārsūdzēs 24. janvāra spriedumu. Par šo spriedumu Francijas tiesa “Twitter Inc.” pārstāvjus informējusi “tikai pirms dažām dienām”.

Ebreju studentu organizācija vērsās pie tvitera īpašniekiem ar mudinājumiem stingrāk kontrolēt tā saturu pēc tam, kad tviteri bija pārpludinājuši antisemītiski tvīti ar haštegu #unbonjuif (labs žīds). Dažus no aizskarošākajiem tvītiem vietnes vadība jau izdzēsusi.

LA.lv