×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
21. augusts, 2014
Drukāt

Francijas eksministre: musulmaņiem Francijā jāciena sievietes brīvība

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Francijas bijusī ģimenes lietu ministre Nadīne Morano (attēlā) paziņojusi, ka visām franču sievietēm pludmalēs vajadzētu atrasties bikini peldkostīmos. Ar šādu paziņojumu viņa nākusi klajā, paužot sašutumu par vienā Francijas pludmalē novēroto situāciju, kad kādai musulmaņu sieviete, kas bija aplikusi galvassegu un tērpusies tunikā ar garām piedurknē, nācies noskatīties, kā viņas vīrs peldas.

“Ja izvēlaties braukt uz valsti ar laicīgiem likumiem, kāda ir Francija, jums ir pienākums cienīt mūsu kultūru un sievietes brīvību. Vai arī dodaties citur,” tīmekļa vietnē “Facebook” rakstīja 51 gadu vecā franču labējā politiskā spārna politiķe Morano, kura ir arī bijušā valsts prezidenta Nikolā Sarkozī atbalstītāja. “Vīrietis uzģērba savas peldbikses, nodemonstrēja savu labi veidoto ķermeni, kamēr viņa klusi sēdēja smiltīs, apģērbusies no galvas līdz kājām,” rakstīja franču politiķe. “Viņš devās jūras virzienā. Priecīgs, ka varēs nopeldēties, viņš pamāja savai padevīgajai kompanjonei, kura visu laiku sēdēja starp cilvēkiem, kuri bija ģērbušies peldkostīmos. Viņam bija tiesības izģērbties un peldēties, bet viņai tādu nebija. Satraucoši kaut ko tādu redzēt valstī, kas ieviesa cilvēktiesības.”

Britu laikraksts “The Independent” norāda, ka Morano izteikumi ar jaunu sparu uzjundījuši diskusijas Francijas sabiedrībā. Vieni aizstāv Morano sacīto, tikmēr citi pauž, ka cilvēkam ir tiesības izvēlēties ticību, un, ļoti iespējams, politiķes aprakstītā padevīgā sieviete sevi labprātīgi pakļāvusi šādam liktenim. Francijas Komunistiskās partijas politiķis Īans Brosā, komentējot Morano izteikums, sacījis, ka “ksenofobija nekad nedodas brīvdienas”. Pārmetumus Morano izpelnījusies arī no Francijas musulmaņu kopienām. Tās nosaukušas politiķi par liekulīgu, sakot, ka franču sievietes bieži Marokas pludmalēs izģērbjas peldkostīmos, neievērojot turienes paražas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+