Francijas futbola izlase uguņo pirmajā puslaikā un sagrauj Islandi 1

Eiropas futbola čempionāta saimniece Francija svētdien ar rezultātu 5:2 (4:0) sagrāva sensacionālo debitanti Islandi un kļuva par noslēdzošo sacensību pusfinālisti.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Francija uzvaru praktiski nodrošināja jau pirmajā puslaikā, kad iesita četrus vārtus. Uzvarētājiem šajā mačā divreiz izcēlās Olivjē Žirū, bet pa vieniem vārtiem guva Pols Pogbā, Dimitrī Pajē un Antuāns Grīzmans. Savukārt Islandei ar precīziem sitieniem palīdzēja Kolbeins Sigtorsons un Birkirs Bjardnasons.

Līdz ar to sacensību pusfinālā Francija ceturtdien tiksies ar pašreizējo pasaules čempioni Vāciju, bet otrajā pārī Portugāle spēkosies ar Velsu.

Kaut spēles ievadā Francijas pārsvars nebija milzīgs, tai ātri vien izdevās salauzt pretinieku pretestību – rezultātu atklāja 12.minūtē, kad Žirū izpildīja neatvairāmu sitienu ar kreiso kāju no tuvas distances, bet vēl astoņas minūtes vēlāk Pogbā bija veiklākais pēc stūra sitiena un panāca 2:0.

Pēc puslaika otrajā pusē spēle ritēja mierīgāk un viena laba iespēja pēc auta iemetiena bija arī Islandei, tomēr puslaika beigās Francija nepilnu divu minūšu laikā pamanījās iesist vēl divus vārtus – vispirms Pajē precīzi sita no soda laukuma robežas, bet brīdi vēlāk Grīzmans pārspēja bumbu pāri vārtsargam pretuzbrukumā.

Otrā puslaika ievadā Islande centās gūt goda vārtus un tas viņiem izdevās jau pēc desmit minūtēm, kad pēc iespēles no soda laukuma kāju vārtu priekšā pielika Sigtorsons. Tomēr jau divas minūtes vēlāk mājinieki atjaunoja četru vārtu pārsvaru, pēc soda sitiena ar galvu otro reizi mačā izceļoties Žirū.

Spēle beigu daļā ritēja mierīgi, tomēr Islandei izdevās atgūt vēl vienus vārtus, kad pēc centrējuma izcēlās Bjardnasons. Arī atlikušajā laikā vairāk vārtu gūšanas iespēju bija tieši Islandei, bet nevienam neradās šaubas par uzvarētāju.

Francija devīto reizi piedalās Eiropas čempionātā. Titulu izdevies izcīnīt 1984.gadā savās mājās un arī 2000.gadā. Francija rīkoja arī pirmo Eiropas čempionātu 1960.gadā, kad guva ceturto vietu.

Tikmēr Islande bija finālturnīra debitante, kā arī šo sacensību lielāko sensāciju autore. Tiesa, izlase nebija tālu no tā lai iekļūtu 2014.gada Pasaules kausa finālturnīrā, kad kvalifikācijas “play-off” kārtā islandieši divu spēļu summā ar 0:2 piekāpās Horvātijai, kas aizšķērsoja salas iemītnieku ceļu uz finālturnīru.

Apakšgrupu turnīrā Francija ar 2:1 uzvarēja Rumāniju, ar 2:0 uzveica Albāniju, kā arī nospēlēja neizšķirti 0:0 ar Šveici. Ar septiņiem punktiem francūži uzvarēja savā apakšgrupā, bet astotdaļfinālā turnīra saimnieki ar 2:1 pārspēja Īriju. Abus vārtus Francijas izlases labā šajā mačā guva uzbrucējs Antuāns Grīzmans, kurš ar trim precīziem sitieniem ir turnīra rezultatīvākais futbolists.

Tikmēr Islande apakšgrupu turnīrā cīnījās neizšķirti 1:1 ar Portugāli, ar tādu pašu rezultātu nospēlēja pret Ungāriju, kā arī ar 2:1 uzveica Austriju. Ar pieciem punktiem islandieši bija otrie savā apakšgrupā, bet astotdaļfinālā viņi ar 2:1 sensacionāli uzveica futbola dzimteni Angliju.

Jau ziņots, ka pirmā pusfinālu sasniedza Portugāle, kas ceturtdien pēcspēles sitienos pārspēja Poliju. Savukārt piektdien Eiropas čempionāta debitante Velsa ar 3:1 uzvarēja Beļģiju, bet sestdien Vācija pēcspēles sitienu sērijā uzveice iepriekšējā čempionāta finālisti Itāliju.