×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
22. marts, 2016
Drukāt

Francijas iekšlietu ministrs Eiropas čempionātā sola drošību augstākajā līmenī

AFP/LETAAFP/LETA

A picture taken on March 20, 2016 in Nice, southeastern France, shows the "Allianz Riviera" stadium for the upcoming Euro-2016 European football championships. / AFP PHOTO / VALERY HACHE

Drošība šovasar Francijā gaidāmajā Eiropas čempionātā futbolā jau šobrīd ir augstākajā līmenī, pavēstījis šīs valsts iekšlietu ministrs Bernārs Kaznēvs.
Jau vēstīts, ka sprādzienos, kas otrdien notika Briseles lidostā un Beļģijas galvaspilsētas metro sistēmā, nogalināti vismaz 34 cilvēki, bet vairāk nekā 200 guvuši ievainojumus.
Tikmēr Francijas iekšlietu ministrs Kaznēvs pavēstījis, ka Eiropas čempionātā drošība būs augstākajā līmenī, turklāt tāda tā ir jau tagad.
“Mēs nevaram paaugstināt to, kas jau tāpat ir augstā līmenī kopš 2015.gada janvāra,” sacīja Kaznēvs, kurš atgādināja par vairāk nekā gadu veciem notikumiem Francijā, kad islāmistu uzbrukumos tika nogalināti 17 cilvēki. “Nevēlamies padoties terorisma priekšā. Tomēr Eiropas čempionāta dēļ mums ir jābūt elastīgiem, piemēram, saistībā ar fanu zonām.”
Sagaidāms, ka Eiropas čempionāta laikā fanu zonās tiks izmantoti metāla detektori un videonovērošana, kā arī veikti atmīnēšanas pasākumi.
Tikmēr Francijas sporta ministrs Patriks Kanners izteicās, ka līdz šim vēl neviens šāda mēroga pasākums, kāds ir Eiropas čempionāts futbolā, nekad nav ticis uzraudzīts un aizsargāts tik augstā līmenī.
“Uz spēles likts Francijas tēls, kā arī mūsu spēja uzņemt šāda mēroga pasākumus,” pauda Kanners.
Turnīra rīkotāji sagaida, ka Eiropas čempionāta spēles, kas notiks desmit pilsētās, apmeklēs vairāk nekā 2,5 miljoni līdzjutēju, bet ap septiņiem miljoniem atbalstītāju tiek gaidīts fanu zonās.
Tiek vēstīts, ka drošības nodrošināšanai fanu zonās tiks tērēti aptuveni 17 miljoni eiro.
Eiropas čempionāts notiks no 10.jūnija līdz 10.jūlijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+