×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
29. augusts, 2013
Drukāt

Francijas iekšlietu ministrs: Islāms apdraud demokrātiju Francijā

Foto - AFPFoto - AFP

Francijas valdības sanāksmē, kurā ministri apsprieda nākamajos desmit gados gaidāmos izaicinājumus, valsts iekšlietu ministrs Manuels Vals (attēlā) paziņoja, ka Francijai pienācis pēdējais laiks pārskatīt savu imigrācijas politiku, kā arī apšaubīja islāma savienojamību ar demokrātiju.

“Demogrāfiskais spiediens, kas nāk no Āfrikas, liek Francijai pārskatīt savu imigrācijas politiku. Francija ilgi mēģinājusi asimilēt imigrantus, taču pēdējos gados situācija ir mainījusies, un vietējie iedzīvotāji kļuvuši par tiem, no kuriem tiek paģērēta pielāgošanās,” sacīja Vals. Viņš rosināja pārskatīt imigrācijas likumu, kas paredz, ka Francijā legālu statusu ieguvuša iebraucēja ģimenei ir likumīgi atļauts pārcelties uz Franciju. Vienlaikus, kā norāda laikraksts “Le Parisien”, Vals izteicās, ka islāms var iznīcināt demokrātiju Francijā, un apšaubīja islāma savienojamību ar demokrātiju. Francijas iekšlietu ministra ieskatā, būtu noderīgi no valsts deportēt visus imamus un citus islāma sludinātājus, kuri iestājas pret franču vērtībām un izvērš propagandu pret frančiem.

Iekšlietu ministrs Vals bauda lielu popularitāti franču sabiedrībā. Viņš nekautrējas runāt par islāma radītajiem draudiem Francijai un iestāties pret valsts iespējamu islamizāciju. Pagājušajā gadā Briselē starptautiskā konferencē, kas bija veltīta ekstrēmismam, Vals norādīja, ka Francijai jāpieņem attiecīgi mēri, lai iestātos pret “globālo džihādu”. Viņš īpaši brīdināja par musulmaņiem, kuri sevi identificē ar salafistu kustību, atzīmē ziņu aģentūra “AFP”. “Viņi mēģina iefiltrēties virknē organizāciju, skolu, komūnu, lai cilvēkiem izskalotu smadzenes,” paziņoja Vals.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+