×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
3. marts, 2012
Drukāt

Francijas iekšlietu ministrs izpelnās apsūdzības rasismā

klods2

Francijas iekšlietu ministrs Klods Geons (attēlā) kārtējo reizi izpelnījies kritiku par izteikumiem, kurus daļa politiķu pasludinājuši par rasistiskiem.

Prezidenta Nikolā Sarkozī atbalstītāju mītiņā Geons 2.marta vakarā vērsās pret opozīcijā esošo sociālistu izvirzītā prezidenta amata kandidāta Fransuā Olanda ierosinājumu piešķirt pašvaldību vēlēšanu tiesības Francijā dzīvojošajiem ārvalstniekiem.

“Mēs nevēlamies, lai pilsētas domnieki ārzemnieki ēdnīcās par obligātu padarītu halal ēdienu (..) vai arī regulētu kopīgās peldes peldbaseinos,” norādīja Geons, uzrunājot auditoriju Nansī apkārtnē.

Olanda pārstāvis ministra izteikumus nosaucis par “šķebinošiem”, kamēr centristu kandidāts uz prezidenta amatu Fransuā Bejrū, apsūdzējis Geonu baiļu kurināšanā.

Savukārt imigrantu atbalsta organizācija “France Terre d’Asile” paziņojusi, ka ministrs esot “aizmirsis savus oficiālos pienākumus cerībā savai pusei piesaistīt dažu ekstrēmistu balsis”.

Tikmēr viens no Geona palīgiem norādījis, ka ministrs tieši to pašu jau ir sacījis pagājušajā gadā, kad Senātā norisinājās debates par sociālistu neveiksmīgo likumprojektu, kas paredzēja atļaut pašvaldību vēlēšanās piedalīties arī tiem ārvalstniekiem, kas nav Eiropas Savienības (ES) pilsoņi.

Jau pirms mēneša Geons izraisīja savu oponentu sašutuma vētru, kad, uzrunājot labēji noskaņotu studentu auditoriju, atzina, ka “mums visas civilizācijas nav vienādā vērtē”. “Tās, kas aizstāv humānismu, mums šķiet attīstītākas nekā tās, kas to nedara,” sacīja ministrs, piebilstot, ka Francijai nepieciešams “aizstāvēt mūsu civilizāciju”.

Kreisie paziņoja, ka Geona runas mērķis esot piesaistīt galēji labējās Nacionālās frontes (FN) vēlētājus pirms aprīlī gaidāmajām prezidenta vēlēšanām.

Jau iepriekš Geons vairākkārt saistījis lielo imigrāciju ar augsto noziedzības līmeni, norādot, ka starp imigrantiem noziegumu skaits ir divas līdz trīs reizes lielāks nekā vidēji valstī.

Savukārt pagājušā gada aprīlī viņš atzina, ka musulmaņu skaita pieaugums Francijā rada problēmas.

Geons arī aicinājis samazināt valstī legāli iebraucošo imigrantu skaitu.

Šobrīd sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka Olands joprojām ir populārāks nekā Sarkozī, lai gan viņa pārsvars pēdējā laikā sācis visai strauji sarukt.

Tikmēr FN līderei Marinai Lepēnai pirmajā vēlēšanu kārtā aptaujas sola 16 līdz 20% balsu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+