Sports
Futbols

Francijas izlases futbolisti saņems valsts Goda leģiona ordeņus0


Francijas futbola izlase atgriežas ar zelta kausu dzimtenē, 16.07.2018.
Francijas futbola izlase atgriežas ar zelta kausu dzimtenē, 16.07.2018.
Foto – LETA/AFP

Papildināts ar video.

Visi Francijas izlases futbolisti saņems savas valsts Goda leģiona ordeņus, pirmdien paziņoja Francijas prezidents Emanuels Makrons. Francijas izlase svētdien, 15.jūlijā, Maskavā otro reizi vēsturē triumfēja Pasaules kausā, finālā ar 4:2 pārspējot Horvātiju.

Francijas izlase pirmdien jau ir ieradusies dzimtenē, jo vakarpusē Parīzē slavenajos Elizejas laukos ir gaidāma svētku parāde. Savukārt vakarā izlases spēlētājiem paredzēta pieņemšana pie Makrona.

Francijas prezidents finālspēli vēroja klātienē un piedalījās izlases futbolistu apbalvošanas ceremonijā. Pagaidām gan nav izziņots, kad Francijas izlases futbolistiem Goda leģiona ordeņi, kas ir Francijas augstākais valsts apbalvojums, tiks pasniegti.

Sauukārt Parīzē sešas metro stacijas uz laiku tiks pārdvētas Francijas futbola izlasei veltītos vārdos. Lai godinātu izlases labākos spēlētājus, Parīzes municipalitāte nolēmusi uz laiku sešas valsts galvaspilsētas metro stacijas pārdēvēt futbolistu, vai ar izlasi saistītos vārdos.

Tā “Viktora Igo” stacija kādu laiku sauksies “Viktora Igo Lorī” vārdā, tā godinot Francijas izlases vārtsargu un kapteini Igo Lorī.

Savukārt “Bercy” stacija kādu laiku būs “Bercy les Bleus”, tā godinot visu izlasi, kuru Francijā sauc par “Les Bleus”.

Tikmēr stacija “Avron” nu kādu laiku būs “Nous Avron Gagne”, kas vārdu spēlē franciski nozīmē “Mēs uzvarējām”.

Saistītie raksti

“Charles de Gaulle-Etoile” stacija uz brīdi būs vienkārši “On a 2 Etoiles”, kas nozīmē, “Mums ir divas zvaigznes”, tādējādi atzīmējot Francijs uzvaras 1998. un 2018.gada Pasaules kausa izcīņās.

Vēl “Notre-Dame des Champs” un “Champs-Elysees- Clemenceau” stacijas kļūs par “Notre Didier Deschamps” un “Deschamps Elysees-Clemenceau” stacijām, par godu izlases galvenajam trenerim Didjē Dešānam.

 

LA.lv