×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
15. marts, 2016
Drukāt

Francijas katoļu baznīcu satricina pedofilijas skandāls

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Francijas katoļu baznīcu satricinājis pedofilijas skandāls, kura centrā ir kardināls Filips Barbarēns.

Viņam izvirzītas apsūdzības saistībā seksuālo noziegumu piesegšanu, ko kāds katoļu priesteris pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados pastrādājis pret nepilngadīgiem zēniem.

Barbarēns otrdien kategoriski noliedza, ka būtu piesedzis šos noziegumus.

Intervijā laikrakstam “Le Figaro” viens no upuriem apgalvoja, ka Barbarēns zinājis par priestera izdarīto, bet nekādi nav uz to reaģējis.

Cietušais, kurš nu jau pārkāpis četrdesmit gadu slieksni, uzsvēra, ka nerīkojas atriebības dēļ, bet lai sabiedrība uzzinātu par notikušo.

“Kad cilvēks zina par šādām darbībām, viņam ir jārīkojas, sevišķi tad, ja tas ir viņa pienākums. Kardināla Barbarēna varā bija rīkoties,” norādīja upuris.

Reaģējot uz augošo seksa skandālu katoļu baznīcā, Francijas premjerministrs Manuels Valss otrdien aicināja Barbarēnu “uzņemties atbildību šajā lietā, runāt un rīkoties”.

Jautāts, vai viņš ar to domāja atteikšanos no kardināla amata, Valss sacīja: “Tā ir viņa atbildība, bet mums jāsaprot arī sāpes.”

“Es sagaidu ne tikai vārdus, bet arī darbus,” viņš piebilda.

Barbarēns, līdz ar kuru šajā lietā apsūdzētas arī vairākas citas personas, tiek turēts aizdomās par to, ka zinājis par priestera Bernāra Preinas pastrādātajiem noziegumiem pret zēniem laikā no 1986.gada līdz 1991.gadam.

Preina tika apsūdzēts janvārī pēc tam, kad upuri iznāca atklātībā. Prokuratūra apgalvo, ka priesteris atzinis savu vainu.

Pirmdien atklātībā nonāca informācija, ka priestera upuri rakstījuši Vatikānam un lūguši tikšanos ar pāvestu Francisku.

Barbarēns otrdien apgalvoja, ka nekad nav piesedzis pedofiliju un lūdza cilvēkiem ļaut tiesai darīt savu darbu un tikmēr ievērot nevainīguma prezumpciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+