×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
27. marts, 2013
Drukāt

Francijas labējie cildina Kemerona idejas

Foto - AFPFoto - AFP

Francijas galēji labējā Nacionālā fronte (FN) pauda cildinājuma vārdus Britānijas premjerministra Deivida Kemerona (attēlā) ierosinājumiem ierobežot imigrantu tiesības uz bezdarbnieku pabalstiem, valsts subsidēto veselības aprūpi un sociālajiem dzīvokļiem.

“Nacionālā fronte slavē britu premjerministra runu, kurā viņš satriecis tabu, kas bija izveidojies ap nepanesamajām izmaksām, ko Eiropas valstīm rada imigrācija,” sacīja partijas viceprezidents Luijs Alio. “Laikā, kad pieaug bezdarbs un deficīts paliek lielāks, tas ir kļuvis neatliekami – piešķirt prioritāti mūsu pašu pilsoņiem darba vietu, mājokļu, sociālo pabalstu un veselības jomās.” Nacionālā fronte Francijā iestājas par to, lai Francijas pilsoņiem tiktu dota priekšroka, kandidējot uz sociālajiem mājokļiem vai darba vietām, ja darba devējam ir jāizvēlas starp diviem vienādas kvalifikācijas kandidātiem. Partija arī vēlas, lai ģimenes pabalsts, kas patlaban Francijā ir pieejams visām mājsaimniecībām ar diviem vai vairāk bērniem, turpmāk netiktu izmaksāts ģimenēm, kas ir ieradušās no valstīm, kas nav Eiropas Savienībā.

Kemerons, uzstājoties pirmdien, solīja, ka Britānijā tuvākajā laikā tiks ierobežotas Eiropas imigrantu tiesības uz bezdarbnieku, veselības un mājokļa pabalstiem. Turklāt leiboristu varas gados izveidojušos pabalstu politiku britu premjers raksturoja kā vientiesīgu. Pastāv “dziļas bažas, ka daži cilvēki var ierasties un gūt labumu no mūsu dāsnuma, neveicot pienācīgu ieguldījumu mūsu valstī”, sacīja Kemerons. “Šīs bažas ir ne tikvien pamatotas, bet arī pareizas, un tas ir katra tradicionālo strāvojumu politiķa pienākums reaģēt uz tām.”

Atbilstoši jaunajiem plāniem imigrantiem no Eiropas Ekonomiskās zonas valstīm – ES dalībvalstīm, kā arī Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas – bezdarbnieku pabalstus pārtrauks izmaksāt pēc sešiem mēnešiem, ja vien pabalstu kandidāti nespēs pierādīt, ka viņiem ir reālistiskas izredzes atrast darbu, kā arī apliecināt pietiekami labas angļu valodas zināšanas. Tiesības uz valsts pakalpojumiem ir “kas tāds, ko imigranti nopelna, nevis automātiskas tiesības”, sacīja premjers, piebilstot – “mēs vēlamies cilvēkus, kas ir ieinteresēti tajā, ko viņi var dot Britānijai”. Kemerons arī pauda bažas, ka imigrantiem tiek piešķirti sociālie mājokļi uz Brtānijas pilsoņu rēķina.

Katrs desmitais sociālais dzīvoklis tiek ārzemniekiem, norādīja premjers, vienlaikus solot, ka tuvāko nedēļu laikā tiks izstrādātas jaunas vadlīnijas, kurās palīdzību mājokļa jautājumos būs paredzēts piešķirt tikai tādiem imigrantiem, kas Britānijā nodzīvojuši vismaz divus gadus. “Ieguldiet Britānijā, nevis tikai ņemiet no tās,” sacīja premjers.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+