×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
14. novembris, 2015
Drukāt

Francijas laikraksti: šoreiz tas ir karš (14)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Reaģējot uz šausminošajiem teroraktiem, kas piektdienas, 13.novembra, vakarā un sestdienas naktī notika Parīzē un kuros gāja bojā vismaz 120 cilvēku, Francijas laikraksts “Le Parisien” publicēja virsrakstu “Šoreiz ir karš”, citiem medijiem publicējot līdzīgus virsrakstus.

Labēji centriskais laikraksts “Le Figaro” publicēja attēlus no slaktiņu vietām Parīzē un virsrakstu “Karš Parīzes centrā”.

Daudzi laikraksti aicināja sabiedrību, kas vēl tikai emocionāli atkopās pēc janvāra teroraktiem, kuros gāja bojā 17 cilvēku, būt vienotai.

“Īsto vakardienas mocekļu – nevainīgu upuru un republikas vārdā – Francija spēs palikt vienota un kopā stāties pretī,” paziņoja “Le Parisien”.

“Teroristu barbarisms” ir pārkāpis “vēsturisku līniju”, teikts kreisi noskaņotā laikraksta “Liberation” virsrakstā, aicinot Franciju saglabāt apņēmību.

“Ir neiespējami nesaistīt šos asiņainos notikumus ar kaujām, kas pārņēmušas Tuvos Austrumus. Francija tur piedalās. Tas jāturpina, pat aci nepamirkšķinot,” uzsvēra laikraksta galvenais redaktors Lorāns Žofrēns.

Sporta laikraksta “L’Equipe” pirmā lapa bija melna ar vienu vārdu “L’Horreur” (“Šausmas”).

Laikraksti arī atgādināja par satīrisko laikrakstu “Charlie Hebdo”, kura redakcijā Parīzē šogad janvārī islāmistu ekstrēmisti nošāva 12 cilvēkus. Šis žurnāls vairākkārt izraisījis musulmaņu sašutumu ar karikatūrām par pravieti Muhamedu.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Baidos, ka tas ir tikai sākums, paskatīsimies kāda būs Francijas atbilde. Bet jau tagad ir pilnīgi skaidrs, ka aiz “bēgļu” viļņa stāv ļoti naudīgi režisori. Šie terorakti visu, pilnīgi visu maina, tagad ikvienai valstij, līdz kurai šie KAROTĀJI vēl nav tikuši, uz visciešāko jānoslēdz savas robežas. Vairs nekādu stulbu, idiotisku ilūziju, viss ir pilnīgi skaidrs.

 2. Karš Vecajā Eiropā jau sen sācies, jau sen tur pilns ar šiem karotājiem vismaz jau trešajā paaudzē, bet viņiem vēl nav gana.
  Latvijai šajā karā nav jāpiedalās. Nevienu migrantu Latvijā!
  Visas robežas ciet!
  Piketus pie Saeimas un valdības nama!
  Mērkaķīšus pažēlojām, laiks par sevi parūpēties!

 3. Normunds Grostiņš Atbildēt

  Polijas valdība tikko paziņoja, ka atsakas uzņemt ES uzspiestos imigrantus:

  Poland: No Migrant Quotas, In Light Of Paris Attacks, New Prime Minister Says
  November 14, 2015 | 11:34 GMT
  In light of the Nov. 13 attacks in Paris, Poland cannot accept EU quotas for asylum seekers, new Polish Prime Minister-designate Beata Szydlo said Nov. 14, Deutsche Welle reported. The announcement makes Poland the first country to link the Paris attacks to Europe’s ongoing migrant crisis. The attacks can be expected to strengthen the argument of those groups that have been calling for a halt in the flow of immigrants and the closing of borders in countries such as Germany, Sweden and much of Central and Eastern Europe.

 4. Domaju tas tikai sakums…rezultats begļu uznemsanai…!!!!!

 5. Tas ir mans,Tavs- visu mūsu karš !!!!!

 6. Tas nav nekāds karš… Tas ir EIROPAS LOHIEM, kuri salaiduši savās mājas zem bēgļu izskata TERORISTUS, pateicīga atmaksa !!! Gan jau mūsējos DIEVkociņus arī uzlaidīs gaisā, kad viņi šeit saladīs MUSLIMA un ISLAMA piekritājus !

  Melnā piektdiena uz 13…

 7. Cik “nevainīgi” patiesībā MĒS VISI ESAM!!?? Mums nav karaļi, monarhi kuri visu nosaka. Mums ir demokrātija un mēs ievēlam un tā vai citādi atbalstām to poltiku kuru valdošie realizē. (Protams kā nu kuro reizi, bet… vai mēs protestējam..). Tātad teikt ka esam nevainīgi ir visai nosacīti, jeb varbūt demokratija mums NOSACITA, var varbūt VĒRTĪBAS par kurām karojam arī it tikai nosacītas…. Neatbalstu terorismu, bet CILVĒKI, ja nevēlas padoties, tad viņi izvēlas veidu kā karot. Acīm redzami ka viņi nevar karot ar mums ar tādiem pašem līdzekliem kā mēs. Tā vai citādi “viena pagale nedeg”.

 8. protams ,ka ir sacies karss!!vai tiesam kads saubas par to!!!!

 9. …un kas tadā gadījumā ir bijis tas ko darijām jau ilgu laiku iepriekš. Un Francija pavisam noteikti bija avangardā. Protams ka karš/KARŠ. Gan tas ko karojām pret austrumiem ar ‘\VISU KO’… UN TML…

 10. Imigranti — kāpēc nesat nāvi un haosu valstīs,cilvēkos …EJIET UZ SAVĀM MĀJĀM UN SAVEDIET TUR VISU KARTĪBĀ !

 11. Piektdiena,13.un tumšs mēness.

 12. Vai tajā Charlie Hebdo vēl nav publicēta kāda mīlīga karikatūriņa par notikušo?

Draugiem Facebook Twitter Google+