Foto – LETA

“Francijas mākslas pērles. Grafika” Liepājas muzejā 0

No 4.septembra līdz nākamā gada 4.janvārim Liepājas muzejā būs skatāma izcilu Francijas mākslinieku darbu izstāde “Francijas mākslas pērles. Grafika”.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

Izstādē mākslas cienītājiem būs iespēja pirmo reizi Latvijā klātienē iepazīties ar Andrē Derēna (1880-1954), Raula Dufī (1877-1953), Žana Karzū (1907-2000) un Leonoras Finī (1908-1996) grafikām.
Izstādes koncepciju izstrādājusi Francijas kompānija “SARL Amiencom”. Tajā ietvertie darbi ir nākuši no Francijas privātkolekcijām. Šīs ir jau otrais Liepājas muzeja un minētās Francijas kompānijas sadarbības projekts pēc veiksmīgi Liepājā noritējušās ievērojamā sirreālista Salvadora Dalī darbu izstādes.
Derēns kopā ar Anrī Matisu ir radījis glezniecības virzienu, ko sauc par fovismu. Tam ir raksturīgs ass telpas, apjoma un visa zīmējuma vispārinājums, formas novešana pie vienkāršām aprisēm, atsakoties no gaismēnas modelēšanas, kas skaidri redzams izstādē piedāvātajā Andrē Derēna grafiskajā sērijā “Satirikons”.
Derēna grafiskajā sērijā “Satirikons”, kas līdz gada beigām būs apskatāma Liepājas muzejā, ir manāma Derēna tieksme pēc klasiska zīmējuma un redzami motīvi, kas atgādina skatītājam par seno Grieķiju un Romu.
Arī franču gleznotājs, grafiķis, teātra dekorators, grāmatu ilustrators Dufī veltījis sevi fovismam. Vēlāk Dufī darbos sekoja kubisma periods. Mākslinieks mēģina atklāt priekšmeta formas struktūru un attēlot to uz audekla.
Savukārt Karzū ir saistīts ar postmodernisma strāvu mākslā. Viņa darbu raksturīgākā definīcija ir “maģiskais reālisms”. Sākumā viņš strādāja kubisma un sirreālisma stilā, taču vēlāk atrada savu oriģinālo stilu.
Māksliniece grafiķe, teātra dekoratore un grāmatu ilustratore Finī bez portretu gleznošanas, fantastikas glezniecības un grafikas Finī rakstīja arī prozu, nodarbojās ar dizainu, grāmatu ilustrācijām, strādāja teātrī.
Izstādē Liepājas muzejā piedāvātas trīs pilnas viņas darbu sērijas, kas demonstrē mākslinieces apbrīnojamo talantu un poētiskās dotības. Viņas radītajā pasaulē dzīvo stipras, skaistas sievietes, kas lielā mērā ārēji līdzinās viņai.