×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. jūlijs, 2013
Drukāt

Francijas Mariannas jaunā veidola prototips bijusi “Femen” aktīviste

LETALETA

Francijas prezidents Fransuā Olands svētdien prezentēja valsts galveno pastmarku ar republikas simbola – Mariannas – atjaunoto attēlu, savukārt pastmarkas dizaina autori atklāja, ka Mariannas jaunā veidola modele bijusi radikālās feministu kustības “Femen” līdere Inna Ševčenko.

Marku ar jauno Mariannas attēlu radījuši divi jauni jauni ilustratori un fotogrāfi – 33 gadus vecais Olivjē Siapa un Davids Kavena.

Francijas prezidents izraudzījies uzvarētāju no 15 variantiem, kurus iepriekš bija atlasījuši žūrijas locekļi un liceju audzēkņi.

“Jaunatne ir manas prezidentūras prioritāte, un šī pastmarka tam ir apstiprinājums,” paziņoja valsts galva.

Pastmarkas dizaina autori savukārt norādīja, ka viņi gribējuši, “lai šis tēls sanāktu starptautisks un pārlaicīgs, tāpēc [Mariannas] rokas mēs attēlojām Renesanses laikmeta reālisma stilā, bet acīs jaušams mūsdienu franču komiksu, 1980.gadu Āzijas “mangas” un amerikāņu 1950.gadu animācijas reālisms”.

“Tiem, kas vaicā, kas bija Mariannas modele – tas ir dažādu sieviešu, bet it īpaši “Femen” dibinātājas Innas Ševčenko tēlu apvienojums,” pēc oficiālās ceremonijas tviterī ierakstījis Siapa, kurš pats ir aktīvs cīnītājs par homoseksuāļu tiesībām. Jūnijā viņa fotoizstādes divas reizes cietušas vandaļu uzbrukumos.

Mariannas – jaunas sievietes ar frīģiešu cepuri galvā – tēls 1792.gadā kļuva par Francijas nacionālo simbolu. Viņa simbolizē republikas devīzi – “brīvība, vienlīdzība, brālība”.

Mariannas skulptūras ir obligāts administratīvo iestāžu atribūts, viņas profils ir redzams Francijas valsts ģerbonī un pastmarkās.

Atbilstoši tradīcijai Mariannas jauno tēlu izraugās Francijas prezidents.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+