×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. jūnijs, 2012
Drukāt

Francijas ministre vēlas izskaust prostitūciju

Foto - AFPFoto - AFP

Francijas sieviešu tiesību ministre Nažata Valū-Belkasema vēlas valstī izskaust prostitūciju un mainīt likumus, lai tiesisko atbildību no prostitūtām pārnestu uz klientiem.

“Jautājums nav par to, vai mēs vēlamies likvidēt prostitūciju, jo atbilde ir jā. Patiesais jautājums ir, kā mēs to paveiksim,” intervijā nedēļrakstam “Le JDD” norādīja Valū-Belkasema. Lai gan prostitūcija Francijā nav aizliegta, seksuālo pakalpojumu piedāvāšana uz ielas ir sodāma. Šādā nodarbē pieķertajām prostitūtām draud divu mēnešu cietumsods un 3750 eiro liela sodanauda.

Sociālistu partija iepriekš kritizējusi ielu prostitūcijas kriminalizēšanu, norādot, ka tas liek seksuālo pakalpojumu sniedzējiem slēpties un liedz viņiem veselības aprūpi. Saskaņā ar prostitūcijas apkarošanas organizāciju “Scelles Foundation” aplēsēm 2012. gadā Francijas pilsētu ielās strādā 18 lūdz 20 tūkstoši prostitūtu. Taču šie skaitļi neietver plaukstošo seksa industriju internetā. “Neesmu naiva. Zinu, ka tā ir ilglaicīga misija,” atzīst 34 gadus vecā ministre, piebilstot, ka valdība gatavojas rīkot šim jautājumam veltītu konferenci.

Saskaņā ar 2011 .gada parlamentāro ziņojumu 80 procenti Francijas prostitūtu ir ārvalstnieces, kas kļuvušas par cilvēku kontrabandas grupējumu upuriem. Dažas no prostitūtām spiestas ar seksu nodarboties 15 līdz 20 reizes dienā. Ziņojumā norādīts, ka šobrīd Francijā ir mazāk neatkarīgo seksuālo pakalpojumu sniedzēju nekā iepriekšējos gados. Jau pagājušajā gadā Francijas nacionālā sapulce atbalstīja rezolūciju, aicinot kriminalizēt seksuālo pakalpojumu izmantošanu, tādējādi sekojot Zviedrijas paraugam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+