×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
8. marts, 2014
Drukāt

Francijas Nacionālā fronte cer uz lieliem panākumiem vēlēšanās (4)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

The president of French far-right party Front National (Fn) Marine Le Pen (R) speaks with people at a market, on March 8, 2014 in Carvin, northern France, during her campaign visit in support of the local mayoral candidate for the upcoming municipal elections. AFP PHOTO PHILIPPE HUGUEN

Galēji labējā Francijas nacionālā fronte (FN) cer uz lieliem panākumiem martā gaidāmajās municipālajās vēlēšanās un 7.martā pieteica vēl nepieredzēti lielu skaitu kandidātu uz vietām pašvaldību padomēs.

FN līdere Marina Lepēna atzina, ka ir “ļoti apmierināta”, ka partija spējusi 23.marta vēlēšanām izvirzīt kandidātus 546 pilsētās.

Saskaņā ar Francijas likumiem vietas municipālajās padomēs tiek sadalītas proporcionāli iegūtajam balsu skaitam, bet pilsētu mērus izraugās jaunievēlētie deputāti.

FN savus sarakstus pieteikusi katrā piektajā Francijas pilsētā, kurā iedzīvotāju skaits pārsniedz 3500 cilvēkus.

Municipālās vēlēšanas būs prezidenta Fransuā Olanda pirmais pārbaudījums pie balsošanas urnām, kopš 2012.gadā viņš iekaroja Elizejas pili, un aptaujas liecina, ka viņa pārstāvētā Sociālistu partija šajās vēlēšanās cietīs smagu sakāvi.

Taču arī opozīcijā esošā labēji centriskā Tautas Kustības savienība (UMP), kura cieš no iekšējām domstarpībām un nerimstošajiem korupcijas skandāliem, nav labākās pozīcijas un, domājams, nespēs gūt lielu labumu no valdības nepopularitātes.

Tādējādi FN radusies iespēja ievērojami nostiprināt savas pozīcijas.

Tomēr galēji labējiem nebija viegli atrast kandidātus, lai aizpildītu savus sarakstus, jo sabiedrībā joprojām valda aizspriedumi, kas radušies vēl FN iepriekšējā līdera Žana Marī Lepēna laikā.

Žans Marī Lepēns, pašreizējās partijas vadītājas tēvs, ir vairākkārt notiesāts par rasu naida kurināšanu un holokausta noliegšanu.

Lai gan Marina Lepēna pielikusi lielas pūles, lai mainītu savas partijas tēlu, FN ik pa brīdim vajā tās neofašistiskā pagātne. Piemēram, Nevērā Francijas vidienē partijai nācās izslēgt no savām rindām kādu biedru, kurš bija pozējis fotogrāfijai, kas parādījās “Facebook” vietnē un kurā viņš bija redzams ar nacistu karogu.

Tikmēr trijās pilsētās piektdien parādījās ziņas, ka FN savos kandidātu sarakstos esot iekļāvuši personas, kas tam neesot devušas savu piekrišanu.

Uz to FN iebilst, ka uz partijas kandidātiem tiekot izdarīts milzīgs spiediens, lai tie atteiktos startēt.

Piemēram, Bretaņā viens no FN kandidātiem paudis sašutumu par “uzbrukumiem” partijas aktīvistiem, kas atgādina “naidpilnos laikus, kad daži mūsu cienījamie līdzpilsoņi tika iezīmēti ar dzeltenām zvaigznēm”.

Tomēr FN kampaņas vadītājs Nikolā Bajs uzskata, ka partija varētu izcīnīt mēra amatus vismaz desmit pilsētās.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Kad Eiropai bija nopietni draudi tikt noslīcinātai pašas asinīs, ko gatavoja Staļins un viņa cilvēkēdāji, Vācija dzemdēja Hitleru, kad krievu fašisms atkal ir pacēlis galvu un atņirdzis zobus, tikai veselīgie, nacionālistiskie, spēki tam ir spējīgi pārlauzt asaku.

Draugiem Facebook Twitter Google+