×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
2. decembris, 2014
Drukāt

Francijas parlaments nobalso par Palestīnas atzīšanu (1)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

A pro-Palestinian demonstrator has a "Free Palestine" sticker on her cheek as she joins a protest against the conflict in Gaza outside Downing Street in London on August 23, 2014. Israel kept up the pressure on Hamas in Gaza on August 23, carrying out multiple air strikes that killed six Palestinians, five of them from the same family, as Egypt prepared to convene new truce talks. AFP PHOTO / JUSTIN TALLIS

Francijas parlamenta deputāti otrdien simboliskā balsojumā nobalsojuši par Palestīnas valstiskuma atzīšanu, kas gan neietekmēs Francijas diplomātisko nostāju šajā jautājumā.

Nacionālajā sapulcē aicinājumu valdībai atzīt Palestīnas valsti atbalstīja 339 deputāti, pret to balsoja 151.

Balsojumu ierosināja Francijā šobrīd pie varas esošie sociālisti, kurus atbalstījušas arī galēji kreisās partijas un pat daži konservatīvie, aicinot valdību “izmantot Palestīnas valsts atzīšanu kā instrumentu, lai panāktu konflikta noregulējumu”.

Francijas ārlietu ministrs Lorāns Fabiuss norādījis, ka šis ir tikai simbolisks balsojums, tomēr atzina, ka pašreizējā situācija ir nepieņemama. Francija bez vilcināšanās atzītu neatkarīgu Palestīnu, ja sarunas izrādītos nesekmīgas, uzsvēra ministrs.

Viņš arī atbalstījis plānu, ka konflikta risinājums jāatrod divu gadu laikā, un Parīze strādā pie ANO Drošības padomes rezolūcijas, kurā būtu noteikti kritēriji plāna izpildei.

Ārlietu ministrs piebilda, ka, “ja šis pēdējais mēģinājums īstenot apspriestos risinājumus būs neveiksmīgs, tad Francija darīs visu, lai bez kavēšanās atzītu Palestīnas valstiskumu”.

Francijas valdība saskaras ar aizvien lielāku sabiedrības spiedienu, jo nesen veiktas aptaujas dati liecina, ka aptuveni 60% franču atbalsta Palestīnas valstiskuma atzīšanu.

Šāda rīcība norāda uz aizvien pieaugošo Eiropas neapmierinātību ar apturēto Tuvo Austrumu miera procesu.

Kamēr lielākā daļa jaunattīstības valstu atzīst Palestīnas valstiskumu, vairums Rietumeiropas valstu joprojām atturas to darīt, atbalstot Izraēlas un ASV pozīciju, ka neatkarīgu Palestīnas valsti vajadzētu izveidot tikai pēc sarunām ar Izraēlu.

Palestīnieši norāda, ka līdz šim sarunas nav izdevušās un tiem nav citas iespējas, kā pašiem panākt neatkarību.

Oktobrī Zviedrija pieņēma lēmumu oficiāli atzīt Palestīnas valsti, bet Lielbritānijas un Īrijas parlamenti Palestīnas valstiskumu atbalstīja ar simboliskiem balsojumiem.

Pret šādu rīcību iebilst Izraēla, un tās premjerministrs Benjamins Netanjahu Francijas parlamenta balsojumus jau nodēvējis par “lielu kļūdu”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. nu ko? drīz mēs redzēsim divas nometnes Levantā. Tas arī noteiks tālāko attīstību / konfliktus pasaulē. lai nolādēts ir žīdu superegoisms un viņu izredzētības-ideoloģija pasaules muļķošanai.

Draugiem Facebook Twitter Google+