×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
27. marts, 2012
Drukāt

Francijas policija ieguvusi “Tulūzas šāvēja” uzņemtos video

policija4

Francijas policija ieguvusi videoierakstus, kurus uzņēmis “Tulūzas šāvējs” slepkavību pastrādāšanas brīdī.

“Tā ir dažādu slepkavību videomontāža ar mūziku un lasījumiem no Korāna,” atklāja kāds vārdā neminēts informācijas avots policijā, piebilstot, ka videomateriāls nosūtīts arābu satelīttelevīzijas kanāla “Al Jazeera” birojam Parīzē. Kā pavēstīja avots, “Al Jazeera” nodevusi policijai zibatmiņu, kas bija nosūtīta uz tās Parīzes biroju.

Kā liecina ziņu aģentūras AFP rīcībā esošā informācija, zibatmiņa ar videomateriāliem telekanālam nosūtīta kopā ar zīmīti, kurā teikts, ka uzbrukumi tikuši pastrādāti “Al Qaeda” vārdā. Zibatmiņa tikusi izsūtīta jau trešdien, kad “Tulūzas šāvējs” jau atradās policijas aplenkumā, kas ļauj secināt, ka noziedzniekam bijis līdzdalībnieks. Tikmēr “Al Jazeera” Parīzes biroja vadītājs Zieds Tarušs atzinis, ka telekanāls neizslēdz iespēju publiskot “Tulūzas šāvēja” uzņemtos videomateriālus. “Mēs neesam sensacionāls tīkls. Mēs nevēlamies publiskot kadrus, neizvērtējot riskus un sekas,” skaidrojis Tarušs. “Tādēļ šodien vadība sanāksmē Katarā spriedīs, vai pārraidīt šo video.”

Francijas prezidents Nikolā Sarkozī un “Tulūzas šāvēja” upuru tuvinieki gan mudināja medijus atturēties no noziedznieka uzfilmēto videomateriālu publiskošanas. Sarkozī norādīja, ka “Al Jazeera” rīcībā esošos video nevajadzētu publiskot nekādā gadījumā, savukārt nogalinātā ebreju skolotāja Jonatāna Sandlera ģimene paziņoja, ka tā ir gatava vērsties tiesā, lai nepieļautu videomateriālu nonākšanu atklātībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+