×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
24. novembris, 2012
Drukāt

Francijas policija otro dienu cenšas padzīt protestētājus

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Francijas policija sestdien, 24.novembrī, otro dienu pēc kārtas cenšas ar asaru gāzes palīdzību padzīt protestētājus no aizsargāta purvāja pie Nantes pilsētas, kur iecerēts būvēt jaunu lidostu.

Sadursmes starp protestētājiem un policiju sākās piektdien un ar jaunu sparu atsākušās sestdien, protestētājiem apmētājot policistus ar akmeņiem un pudelēm, bet policijai raidot asaru gāzi.

Aktīvisti sestdien izsludinājuši jaunu mītiņu un sagaidāma vairāku tūkstošu cilvēku piedalīšanās.

Sestdien ieplānotās lidostas vidū pie aptuveni 500 protestētāju izveidotās apmetnes četrās kolonnās izvietotas aptuveni 40 policijas automašīnas.

Improvizēto ciemu protestētāji izveidoja pirmās protesta akcijas laikā 17.novembrī un nobarikadējuši ceļu uz to, ko policija tagad cenšas attīrīt.

Iecerētā lidosta atradīsies uz ziemeļiem no Nantas un tai līdz 2017.gadam jāaizstāj pašreizējā pilsētas lidosta.

Lidostas projekts ir premjerministra Žana Marka Ero lolojums, kurš bija Nantes mērs no 1989.gada līdz šim gadam. Pret to iebilst Zaļo partija un dažādi politiķu ekoloģisku apsvērumu dēļ un vides aktīvisti iecerētās lidostas vietā izveidojuši vairākas apmetnes.

580 miljonu eiro vērtais projekts tika apstiprināts 2008.gadā un būvdarbus paredzēts sākts 2014.gadā. Plānots, ka tā sākotnēji varēs uzņemt četrus miljonus pasažieru gadā un projekta atbalstītāji norāda, ka tai būs ievērojams stimulējošs efekts uz tūrismu Francijas rietumos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+