×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
25. augusts, 2014
Drukāt

Francijas premjers Valss atkāpjas no amata

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Francijas valdības vadītājs Manuels Valss iesniedzis prezidentam Fransuā Olandam demisija rakstu, informē ārvalstu ziņu aģentūras. Taču Francijas prezidents vēlāk atkārtoti lūdza Valsam veidot jauno valdību.

Par atkāpšanos no amata Valss lēma, sabiedrībā aizvien augot neapmierinātībai ar valsts ekonomikas slikto stāvokli, norāda raidsabiedrība BBC. Pēdējā laikā asas domstarpības bija izcēlušās starp Valsu un viņa valdības ekonomikas ministru Arno Montebūru. Pagājušajā nedēļā abi publiski apmainījās pārmetumiem saistībā ar ekonomikas politiku. Montebūrs kategoriski iebilst Vācijas aizstāvētajam taupības režīmam. Sarunā ar laikrakstu “Le Monde” viņš paziņoja, ka Berlīne ir “uzspiedusi” Eiropai taupības pasākumus. Taču, viņaprāt, katrai valstij ir jāmeklē savs veids izejai no finanšu krīzes.

Olands pieņēma Valsa demisijas rakstu. Taču drīz pēc tam izplatīja paziņojumu, kurā aicina nule demisionējušo premjerministru izveidot jaunu valdību, kas darbotos saskaņā ar viņa izvēlēto valsts attīstības kursu. “Valsts galva aicināja Valsu izveidot komandu, kas atbilstu tai pieejai, kuru viņš izvēlējies valsts attīstības veicināšanai,” teikts Elizejas pils izplatītajā paziņojumā. Līdzīgi kā Montebūrs arī Olands aizstāvējis tēriņu palielināšanas politiku. Taču līdz šim Olandam bijušas grūtības šo politiku saskaņot ar partneriem Briselē, norāda Vācijas raidsabiedrības “Deutsche Welle” interneta vietne.

Valss Francijas valdības vadītāja amatā stājās aprīlī, nomainot Žanu Marku Ero.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+