×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. aprīlis, 2015
Drukāt

Francijas premjers: valstī izjaukti pieci terorakti

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Francijā pēdējo mēnešu laikā ir izjaukti pieci terorakti, paziņoja premjerministrs Manuels Valss.

“Jau ir izjaukti vairāki[teroristu uzbrukumi – pieci, ja ņem vērā uzbrukumu, kas laimīgā kārtā nenotika Vilžijfā pie Parīzes,” premjers pavēstīja radiostacijai “France Inter”. Valdemarnas departamenta Vilžijfas pilsētā tika aizturēts 24 gadus vecs alžīriešu izcelsmes datorzinātņu students Sids Ahmeds Glams, kurš plānojis uzbrukumu vienai vai divām baznīcām. Aizturēšana notika pēc tam, kad Glams nejauši sašāva sevi pēc 32 gadus vecas francūzietes Orēlijas Šatlēnas slepkavības Vilžijfā, par kuru viņš tiek turēts aizdomās.

Policija Glama mājās atrada ieroču arsenālu un detalizētus plānus par uzbrukumu baznīcai. Par viņa aizturēšanu tika paziņots trešdien. “Terorisma draudi vēl nekad nav bijuši tik lieli. Mums savā vēsturē nekad nav nācies saskarties ar šāda veida terorismu,” Valss sacīja savā intervijā “France Inter”.

Simtiem Francijas pilsoņu ir pievienojušies džihādistiem Irākā un Sīrijā, sastādot gandrīz pusi džihādistu kaujinieku no Eiropas, liecina šomēnes publicēts Francijas parlamenta augšpalātas Senāta ziņojums. Valss sacīja, ka 1573 Francijas pilsoņi vai iedzīvotāji ir iesaistījušies “terorisma tīklos”. 442 no viņiem atrodas Sīrijā, un 97 no tiem tur gājuši bojā. “Es gribu jums atgādināt, ka septiņi Francijas pilsoņi ir miruši, veicot spridzinātāju pašnāvnieku uzbrukumus Sīrijā vai Irākā,” piebilda Francijas premjerministrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+