×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. aprīlis, 2012
Drukāt

Francijas prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā uzvar Olands

olands

Francijas prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā uzvarējis opozīcijā esošais sociālistu kandidāts Fransuā Olands, apsteidzot pašreizējo valsts vadītāju Nikolā Sarkozī, liecina Iekšlietu ministrijas rīcībā esošie gandrīz pilnībā apkopotie vēlēšanu rezultāti.

Pēc šiem datiem, Olands ieguvis 28,5 procentus vēlētāju balsu, bet par Sarkozī balsojuši 27 procenti vēlētāju. Vēlēšanu pirmajā kārtā pārsteigumu sagādājusi galēji labējās Nacionālās frontes līdere Marina Lepēna, kas ierindojusies trešajā vietā ar aptuveni 18,1 procentu balsu. Arī vēlētāju aktivitāte bijusi visai augsta, pārsniedzot 80 procentus no balsstiesīgo iedzīvotāju kopskaita. Tas ir mazāk nekā 2007. gada vēlēšanās, kurās piedalījās 84 procenti vēlētāju, bet krietni vairāk nekā 2002. gadā, kad balsošanas iecirkņos ieradās tikai 72 procenti.

Prezidenta vēlēšanu otrā kārta notiks 6. maijā, kad par valsts vadītāja amatu sacentīsies pirmās kārtas uzvarētāji – Olands un Sarkozī. Sarkozī ir pirmais prezidents mūsdienu Francijas vēsturē, kas, atrodoties valsts vadītāja amatā, zaudējis vēlēšanu pirmajā kārtā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+