×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
11. maijs, 2015
Drukāt

Francijas prezidents ierodas vēsturiskā vizītē Kubā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Francijas prezidents Fransuā Olands ieradās Kubā vēsturiskā vienas dienas vizītē, kuras gaitā ir gaidāma viņa tikšanās ar Kubas prezidentu Raulu Kastro.

Olands ir pirmais Francijas vadītājs, kurš apmeklē Kubu vairāk nekā 100 pēdējo gadu laikā, kā arī pirmais kādas Rietumvalsts līderis, kurš devies uz Kubu pēc tam, kad decembrī tika paziņots par ASV un Kubas attiecību normalizēšanu. Olands ieradās Havanas Hosē Marti starptautiskajā lidostā pulksten 22:50 (5:50 pirmdien pēc Latvijas laika), un viņu sagaidīja Kubas ārlietu ministra vietnieks Rohelio Sjerra.

Vizītes mērķis ir veicināt Francijas un Eiropas Savienības intereses Kubā, kas Raula Kastro prezidentūras laikā ir pakāpeniski īstenojusi ekonomiskas un sociālas reformas. Prezidentu tikšanās ir gaidāma pirmdien. Francijas prezidenta kanceleja paziņoja, ka ir iespējama Olanda tikšanās arī ar Kastro brāli – Kubas komunistu revolūcijas līderi Fidelu Kastro.

ES 2003. gadā apturēja attiecības ar Kubu pēc represijām pret žurnālistiem un opozīcijas aktīvistiem, bet pērn aprīlī sāka sarunas par to atjaunošanu, lai pārliecinātu Havanu uzlabot cilvēktiesību situāciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+