AFP/LETA

Francijas pusfinālu sasniedz arī Azarenka, Šarapova, Džokovičs un Nadals 0

Francijas atklātā tenisa čempionāta vienspēļu pusfinālu trešdien dāmu turnīrā sasniedza baltkrieviete Viktorija Azarenka un krieviete Marija Šarapova, vīriem serbs Novāks Džokovičs un spānis Rafaels Nadals.

Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 183
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17

Pasaules ranga otrā rakete marija Šarapova no Krievijas un ranga trešais numurs Viktorija Azarenka no Baltkrievijas trešdien Parīzē iekļuva Francijas atklātā tenisa čempionāta pusfinālā. Šarapova trīs setu cīņā ar 0-6, 6-4, 6-3 pārspēja serbieti Jelenu Jankoviču, bet Azarenka divos setos ar 7-6 (7-3), 6-2 uzveica Mariju Kiriļenko no Krievijas. Abas uzvaru guvušās tenisistes pusfinālā tiksies savā starpā.

Pērn par Francijas atklātā čempionāta uzvarētāju kļuvusī Šarapova ceturto reizi spēlēs turnīra pusfinālā. Savukārt Azarenka “Roland Garros” kortos notiekošajā turnīrā labāko četru spēlētāju skaitā tikusi pirmo reizi karjerā.

Jau ziņots, ka otrā pusfinālā spēkiem mērosies pasaules ranga līdere Serena Viljamsa no ASV un pērnā gada fināliste Sāra Erani no Itālijas. Viljamsa otrdien ceturtdaļfināla cīņā, kas ilga gandrīz divas stundas, ar 6‒1, 3‒6, 6‒3 uzvarēja Svetlanu Kuzņecovu no Krievijas, bet Erani divos setos ar 6‒5, 7‒6 (8‒6) uzvarēja pasaules ranga ceturto numuru Agņešku Radvaņsku no Polijas.

Pasaules ranga līderis Novaks Džokovičs no Serbijas un turnīra favorīts Rafaels Nadals no Spānijas trešdien Parīzē iekļuva Francijas atklātā tenisa čempionāta pusfinālā vīriem.  Abi tenisisti guva uzvaras trīs setos. Džokovičs ar 6-3, 7-6 (7-5), 7-5 pārspēja vācieti Tomiju Hāsu, bet Nadals bez lielām problēmām ar 6-2, 6-3, 6-1 pārspēja šveicieti Stanislasu Vavrinku. Abi uzvaras guvušie tenisisti tiksies pusfinālā.

Nadals ir septiņkārtējs Francijas čempionāta uzvarētājs un šajā turnīrā deviņu gadu laikā zaudējis tikai vienā spēlē. Viņš čempionu titulu izcīnījis sākot 2005. gada, izņemot 2009. gadu, kad zaudēja astotdaļfinālā, šogad pretendējot kļūt par pirmo astoņkārtējo Francijas čempionāta uzvarētāju.

Džokovičs sezonas otrā “Grand Slam” turnīra pusfinālā spēlēs piekto reizi un trešo gadu pēc kārtas. Pērn viņš finālā tikās ar Nadalu, taču zaudēja četros setos. “Roland Garros” kortos abi savā starpā ir spēlējuši četras reizes un Nadals visos mačos guvis panākumus. Džokovičam “Grand Slam” turnīru čempiona titulu līdz šim nav izdevies izcīnīt tieši Parīzē, jo pārējos trīs turnīros – Austrālijas, Vimbldonas un ASV čempionātos viņš ir triumfējis.

Jau ziņots, ka otrā pusfinālā tiksies spānis Davids Ferers un mājinieks – francūzis Žo Vilfrīds Conga. Savukārt sieviešu vienspēlēs trešdien iekļuva Marija Šarapova no Krievijas un Viktorija Azarenka no Baltkrievijas, bet otrdien pusfinālā tika pasaules ranga līdere Serena Viljamsa no ASV un pērnā gada fināliste Sāra Erani no Itālijas.