×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
23. marts, 2015
Drukāt

Francijas reģionālajās vēlēšanās visvairāk balsu izcīnījusi Sarkozī partija un tās sabiedrotie

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Francijā vakar aizvadītajās reģionālajās vēlēšanās visvairāk balsu ieguvusi eksprezidenta Nikolā Sarkozī konservatīvā Tautas kustības savienība (UMP) un tās sabiedrotie, atstājot galēji labējo Nacionālo fronti (FN) otrajā vietā.

Pirmajā vēlēšanu kārtā UMP un tās sabiedrotie ieguvuši aptuveni 32,5 procentus balsu. Marinas Lepēnas vadītā FN izcīnījusi aptuveni 25,4 procentus balsu, bet prezidenta Fransuā Olanda sociālisti un to kreisā spārna sabiedrotie – aptuveni 22 procentus balsu.

Vēlēšanās, kuru otrā kārta paredzēta 29. martā, francūžiem ir jāizraugās savi pārstāvji 101 valsts departamentā un to kantonos. Ziņu aģentūras AFP aplēses liecina, ka otrajā kārtā vairāk nekā pusē no 1100 kantoniem norisināsies cīņa starp UMP un FN kandidātiem. FN galvenokārt guvusi panākumus valsts dienvidrietumos, sevišķi pilsētās, kuras tā kontrolē, un to tuvumā. Tomēr vēlēšanu otrajā kārtā FN var būt grūti atrast sev atbalstītājus, kamēr UMP un sociālisti, visticamāk, varēs paļauties uz mazāko sabiedroto partiju atbalstu.

Sarkozī uzreiz pēc pirmo provizorisko rezultātu parādīšanās paziņoja, ka ar FN līderiem nekādas vienošanās nebūs nedz vietējā, nez valsts līmenī. Arī Francijas premjerministrs Manuels Valss svētdienas naktī uzsvēra, ka FN “šonakt nav vadošā politiskā partija Francijā”, pat ja tās rezultāti ir labi. Premjers aicināja vēlētājus otrajā kārtā atbalstīt kreisos vai labējos spēkus, lai nepieļautu galēji labējo nākšanu pie varas.

Lepēna pēc vēlēšanu rezultātu uzzināšanas paziņoja, ka tradicionālās partijas ir sazvērējušās pret FN. Viņa vairākkārt apgalvojusi, ka divas Francijas lielākās partijas patiesībā ir vienas monētas divas puses un sadarbojas, lai nepieļautu FN nākšanu pie varas. Tomēr kopumā vēlēšanu rezultāti FN vērtējami kā labi, papildinot galēji labējās partijas sniegumu pēdējā laika vēlēšanās un bruģējot Lepēnas ceļu pretī sekmīgai kampaņai 2017. gada prezidenta vēlēšanās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+