×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
29. februāris, 2012
Drukāt

Francijas sociālistu politiķim uzbrukuši galēji labējie huligāni

arno

Viens no Francijas sociālistu līderiem un viņa partnere žurnāliste paziņoja, ka viņiem pie kāda Parīzes restorāna, izkliedzot saukļus galēji labējās Nacionālās frontes līderes Marinas Lepēnas atbalstam, uzbrukuši huligāni.

Kā apliecināja sociālists Arno Montebūrs un pazīstamā televīzijas žurnāliste Odrija Pulvāra, viņi pirmdien vakarā iznākuši no restorāna, kad tos ielenkuši aptuveni 15 vīrieši, kas saukuši “Lepēnu par prezidenti”. Viņi arī kliedza – “Franciju francūžiem” un “Juden”, kas vācu valodā nozīmē “žīdi”, – un tad pāri apmētāja ar glāzēm, savā tvitera mikroblogā notikumus apraksta Pulvāra.

Uzbrukums noticis tikai dažas dienas pēc tam, kad Pulvāra televīzijas raidījumā izvaicājusi Nacionālās frontes prezidenta amata kandidāti Lepēnu par viņas saitēm ar Eiropas galēji labējo partijām un neonacistu organizācijām. “Tas apliecina, kāds klimats ir Lepēna kundzes organizācijā, kur brīvi var uzstāties ar rasistiskām runām,” sprieda Pulvāra. Savukārt pati Lepēna norādīja: “Saprotams, es šāda veida agresiju nosodu.” “Pirms policija nav veikusi izmeklēšanu, nevar teikt, ka šie cilvēki ir no Nacionālās frontes,” sacīja Lepēna.

Kā liecina pētījumu centra IFOP publicētie aptauju dati, prezidenta vēlēšanās par sociālistu kandidātu Fransuā Olandu gatavi balsot 28,5 procenti vēlētāju, par pašreizējo valsts galvu Nikolā Sarkozī – 27 procenti, bet par Lepēnu – 17 procenti vēlētāju. Prezidenta vēlēšanu pirmā kārta notiks 22. aprīlī, bet otrā, ja tāda būs nepieciešama, 6. maijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+