×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
7. maijs, 2015
Drukāt

Francijas tiesa atļauj izmantot Sarkozī telefonsarunu ierakstus korupcijas lietā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Tiesa Francijā nolēma, ka slepeni izdarīti telefonsarunu ieraksti, kuros eksprezidents Nikolā Sarkozī dzirdams runājot ar savu advokātu, var tikt izmantoti par pierādījumu korupcijas lietā, apstiprināja viens no Sarkozī advokātiem.

Sarkozī, kurš tagad vada opozīcijā esošo konservatīvo partiju “Savienība par tautas kustību” (UMP), tiek apsūdzēts par to, ka ar advokātu Tjerī Ercogu apspriedis ideju par vilinoša amata piešķiršanu kādam miertiesnesim apmaiņā pret dienesta informāciju par citu korupcijas izmeklēšanu, kas attiecas uz viņa vēlēšanu kampaņas finansēšanu. “Pretēji mūsu pamatotajām cerībām tiesa nav uzklausījusi mūsu aicinājumus noraidīt šos ierakstus,” sacīja viens no Sarkozī advokātiem Pols Albērs Ivēns. Šis tiesas lēmums ir jauna problēma Sarkozī, kurš pērn atgriezās politikas priekšplānā pirms gaidāmas kandidēšanas prezidenta vēlēšanās 2017. gadā.

Izmeklētāji vispirms noklausījās Sarkozī telefonsarunas saistībā ar 2013. gada martā izvirzītu apsūdzību, ka viņa vēlēšanu kampaņa 2007. gadā saņēmusi nelegālus ziedojumus no Francijas bagātākās sievietes – kompānijas “L’Oreal” mantinieces Lilianas Betankūras. 2013. gada oktobrī tiesa šo apsūdzību atcēla, paverot ceļu Sarkozī cerībām atgriezties uz lielās politikas skatuves. Šīs izmeklēšanas laikā radās jaunas apsūdzības, ka Sarkozī apspriedis iespēju piešķirt galvenās apelāciju tiesas miertiesnesim Žilbēram Azibēram vilinošu amatu Monako, ja viņš izpaustu dienesta informāciju Betankūras lietā. Saistībā ar šo lietu Sarkozī pērn jūlijā tika apsūdzēts korupcijā, ietekmes ļaunprātīgā izmantošanā un lietas juridiskās slepenības pārkāpšanā.

Azibērs nesaņēma amatu Monako, tomēr tiek apsūdzēts šajā lietā tāpat kā Sarkozī advokāts Tjerī Ercogs. Sarkozī advokātu komanda mēģināja nepieļaut šo ierakstu izmantošanu, jo tie izdarīti, pārkāpjot advokāta un klienta attiecību privātuma noteikumus.

Sagaidāms, ka ceturdien pieņemto tiesas lēmumu Sarkozī advokāti pārsūdzēs augstākas instances tiesā. Par noziegumiem, kuros Sarkozī tiek apsūdzēts, teorētiski maksimālais sods ir 10 gadu ieslodzījums. Tieslietu eksperti tomēr uzskata cietumsoda piespriešanu par maz ticamu pat tad, ja Sarkozī tiktu atzīts par vainīgu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+