Pasaulē
Eiropa

Francijas tiesa attaisno Parīzes slaktiņa rīkotāju dzīvokļa saimnieku0

Foto AFP/LETA

Pirmajā prāvā, kas saistīta ar islāma ekstrēmistu sarīkoto Parīzes slaktiņu 2015.gada 13.novembrī, Francijas tiesa trešdien attaisnojusi vīrieti, kurš izīrēja teroristiskā grupējuma “Islāma valsts” kaujiniekiem dzīvokli.

Prokuratūra prasīja Džavadam Bendaudam piespriest četru gadu cietumsodu, lai gan bija spiesta atteikties no smagākām apsūdzībām, jo nebija pietiekami daudz pierādījumu, ka aizdomās turamais zinājis par īrnieku saistību ar terorismu.

31 gadu vecais Bendauds, kurš iepriekš ticis notiesāts par narkotiku tirdzniecību, pēc sprieduma pasludināšanas pacēla rokas uzvaras žestā un papliķēja pa plecu policistiem, kas viņus apsargāja.

Mediji Bendaudu iedēvēja par “”Islāma valsts” namsaimnieku”, kad kļuva zināms, ka slepkavu vadonis Abdelhamids Abāuds pēc slaktiņa, kura laikā islāmisti noslepkavoja 130 cilvēkus, vairākas dienas slēpies viņa dzīvoklī Parīzes Sendenī priekšpilsētā.

Bendauds kļuva par nacionālu izsmiekla objektu, kad viņš televīzijas intervijā paziņoja, ka nekas vīriešos, kuri pastrādāja šo asiņaino noziegumu, nav viņā izraisījis aizdomas.

Pēc nozieguma Abāuds un vēl viens viņa līdzdalībnieks – Čahibs Akruds – Bendauda dzīvoklī uzturējās piecas dienas un plānoja jaunu teroraktu, līdz 18.novembrī policijas reida laikā abi tur tika likvidēti.

Prāvā, kas sākās 24.janvārī, līdz ar Bendaudu bija apsūdzēts arī iepriekš sodītais Muhameds Sumahs, kurš teroristiem palīdzēja dzīvokli atrast.

Arī viņš apgalvoja, ka neko neesot zinājis par viņu saistību ar terorismu, taču tiesa atzina viņu par vainīgu un piesprieda piecu gadu cietumsodu.

Savukārt Jusefam Ait-Bulahcenam, kurš zinājis, kur teroristi slēpjas, bet nav par to ziņojis, tika piespriesti trīs gadi cietumā, kā arī vēl viens papildus gads nosacīti.

Prokuratūra jau paziņojusi, ka spriedumu pārsūdzēs.

LA.lv