×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
1. jūlijs, 2014
Drukāt

Francijas tiesībsargājošās iestādes aiztur Sarkozī (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Francijas tiesībsargājošās iestādes aizturējušas valsts bijušo prezidentu Nikolā Sarkozī, lai viņu nopratinātu saistībā ar kādu korupcijas lietu.

Britu laikraksts “The Guardian” raksta, ka Sarkozī ieradies pie izmeklētājiem pēc tam, kad tika aizturēts viņa advokāts Tjerī Hercogs un divi tiesneši. Francijas policija mēģina noskaidrot, vai bijušais prezidents Sarkozī un viņa advokāts neatļauti ieguvuši ziņas par izmeklēšanu saistībā ar bijušā Lībijas diktatora Muamara Kadafi iespējamiem ziedojumiem Sarkozī prezidenta vēlēšanu kampaņai 2007. gadā.

Franču izmeklētāji tur aizdomās Sarkozī, ka viņš, pateicoties savai toreizējai ietekmei un ziņotāju tīklam, neatļautā veidā ieguvis informāciju par notiekošo izmeklēšanu, informē ziņu aģentūra “Reuters”. Francijas laikraksts “Le Figaro” raksta, ka izmeklētāju rīcībā ir nonākusi informācija, ka Sarkozī, iespējams, ir piedāvājis kādai augsta ranga amatpersonai paaugstinājumu apmaiņā pret viņam interesējošo informāciju par notiekošo izmeklēšanu saistībā ar viņa vēlēšanu kampaņas finansēšanu. Francijas bijušais prezidents gan kategoriski noraida viņam izvirzītās apsūdzības.

Francijas mediji norāda, ka šī ir pirmā reize Francijas vēsturē, kad policija aizturējusi bijušo valsts prezidentu. Izmeklētājiem ir tiesības Sarkozī aizturēt 24 stundas, informē ziņu aģentūra “AFP”. “Tiesas priekšā Sarkozī ir vienlīdzīgs ar citiem. Tiesībsargājošās iestādes izmeklē šo lietu, un viņiem ir jādara viss nepieciešamais,” Sarkozī aizturēšanu komentējis Francijas valdības preses sekretārs Stefans Lefolls.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. man vairāk interesē .. Atbildēt

    Kāpēc neviena no augstāk stāvošām personām Latvijā nav saukta tiesas priekšā? Visi balti un pūkaini? Nekāda interešu konflikta nav bijis? Nekāda “onkuļu būšana”?

Draugiem Facebook Twitter Google+