×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
11. jūnijs, 2015
Drukāt

Francijas uzlecošā zvaigzne Zaz pirmoreiz Rīgā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

12. jūnijā “Arēnā Rīga” pirmoreiz uzstāsies Francijas uzlecošā popmūzikas zvaigzne – dziedātāja Zaz. Skaistās, dūmakainās balss īpašniece klausītājus priecēs, izdziedās Francijas galvaspilsētai veltītus šansonus, kas apkopoti viņas jaunākā albuma “Paris” koncertā. Skanēs arī viņas jau agrāk radītās kompozīcijas.

Zaz, īstajā vārdā Izabella Žefruā (1980), ir Latvijā pagaidām īsti neiepazīta franču dziedātāja, kura pirms dažiem gadiem uzsāka spožu karjeru Eiropā un visā pasaulē. Zaz dziedāšanas manierē apvienojas franču šansons, džezs un soulmūzika. Viņai ir ārkārtīgi spēcīga, mazliet piesmakusi balss, kuru nevar sajaukt ar citām. Bērnībā meitene apguvusi vijoles, klavieru un ģitāras spēli, arī kora dziedāšanu, kā arī profesionāli trenējusies kungfu cīņās. Pusaudzes gados viņa ieguva stipendiju, lai studētu moderno mūziku Bordo. Tur par muzikālajiem iedvesmotājiem kļuva visai atšķirīgu mūzikas žanru pārstāvji – gan Antonio Vivaldi, gan Ella Ficdžeralda, gan Bobijs Makferins, viņu ietekmēja arī Āfrikas, Latīņamerikas un Kubas ritmi. Sākotnēji mūziķe darbojusies dažādu grupu sastāvos no džeza līdz pasaules mūzikai.

Plašu popularitāti Francijā Zaz iekaroja 2010. gadā, kad klajā nāca viņas debijas albums ar nosaukumu “Zaz”. 2011. gadā viņa ieguva Eiropas robežu šķērsotāja balvu (EBBA), bet albuma pārdošanas rādītāji sasniedza platīna diska statusu, liekot kritiķiem jauno dziedātāju saukt par tā gada lielāko atklājumu, un galu galā – populārāko mākslinieci. 2013. gadā klajā nāca Zaz otrais studijas albums “Recto Verso”, Francijas albumu topos pakāpjoties līdz otrajai pozīcijai, bet muzikāli turpinot pirmajā albumā iesākto skanējumu. Tas atnesa Zaz līdz šim lielāko grāvēju – “Je veux”. Dziedātāja uzstājusies klausītāju pārpildītās koncertzālēs visā Eiropā, iekarojusi klausītāju sirdis arī aiz okeāna.

Dziedātājas jaunākā studijas albuma “Paris” tapšanā viņa sadarbojusies ar leģendāro amerikāņu komponistu un producentu Kvinsiju Džonsu, to pašu, kurš savulaik palīdzējis dziedātāja Maikla Džeksona albumam “Thriller” kļūt par visvairāk pārdoto pasaulē, kā arī producējis pasaules hitus kopā amerikāņu džeza Billiju Holideju, Luiju Ārmstrongu, Ellu Ficdžeraldu, Djūku Elingtonu, Reju Čārlzu un citiem. Albums izpelnījies platīna un zelta statusu vairākās Eiropas valstīs, bet pašai Zaz atnesis “Echo” balvu kā labākajai starptautiska mēroga popa un roka dziedātājai

Zaz jaunākā studijas albuma ierakstā piedalījies arī slavenais franču šansona izpildītājs Šarls Aznavūrs, slavenais džeza basģitārists Džons Kleitons un jaunā kanādiešu džeza – popa dziedātāja Nikija Janovska. Pirmais albuma singls “Paris Sera Toujours Paris” ir stāsts par nesaraujamo saikni starp pagātni un tagadni – kad franču dziedātājs un aktieris Moriss Ševaljē izpildīja šo dziesmu Parīzes okupācijas laikā 1939. gadā, tā bija dziesma, kas “palīdzēja stiprināt brīvības garu visā pilsētā”.

Varbūt noder

Koncerts: 12. VI 19.30 “Arēnā Rīga”

Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, http://www.bilesuserviss.lv

Cenas: EUR 25 – 80

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+