Mobilā versija
+5.3°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
17. februāris, 2015
Drukāt

Francijas valdība, apejot parlamentu, pieņem nozīmīgas ekonomiskās reformas

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

France Prime minister Manuel Valls,

Francijas valdība otrdien, apejot parlamentu, pieņēma nozīmīgas ekonomiskās reformas, riskējot saņemt neuzticības balsojumu parlamentā.

Izmantojot retu konstitūcijā paredzētu iespēju, Francijas sociālistu premjerministra Maniela Valsa valdība otrdien pieņēma virkni reformu, nenododot tās balsošanai parlamentam

Likumprojekts ir uzskatāms par pieņemtu, ja vien parlaments neizteiks neuzticību valdībai, ko eksperti neuzskata par ļoti iespējamu.

“Es neuzņemšos risku attiecībā uz tādu likumprojektu, kā šis, ko es uzskatu par būtisku mūsu ekonomikai,” sacīja Valss pēc tam, kad kļuva skaidrs, ka reformas varētu arī nesaņemt parlamenta atbalstu.

Ierosinātās reformas Francijas politiskajās aprindas tiek vērtētas ļoti pretrunīgi.

Labējā opozīcijas partijas UMP jau ir solījusi izvirzīt neuzticības balsojumu, tomēr politikas eksperti norāda ka ir maz ticams, ka valdība kritīs.

“Es neteiktu, ka tā ir neveiksme. Tas ir piesardzības pasākums, kas liecina, ka vairākums patiešām ir niecīgs,” sacīja politikas eksperts Filips Bro, piebilstot, ka “tā ir pilnībā konstitucionāla procedūra”.

Likumprojekts paredz palielināt svētdienu skaitu, kurās drīkst atvērt veikalus no piecām līdz 12 svētdienām gadā.

Atsevišķās teritorijās, kas pasludinātas par “starptautiskajām tūristu zonām”, kā, piemēram, Elizejas laukos, Senžermēnas teritorijā vai Hosmana bulvārī veikalus varēs atvērt katrā svētdienā.

Veikali šajās zonās drīkstēs strādāt līdz pusnaktij septiņas dienas nedēļā.

Darbinieki, kas strādās no 21.00 līdz pusnaktij, saņems divreiz lielāku darba samaksu. Darba devēji arī segs ar bērnu aprūpi saistītos izdevumus.

Parīzes pašvaldības vadītāja no sociālistu partijas Anna Idalgo ir aktīvi nostājusies pret veikalu atvēršanu svētdienās, norādot, ka tas ir “solis atpakaļ demokrātijai”.

Reformas paredz liberalizēt arī, piemēram, notāru profesiju.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+