Mobilā versija
+1.5°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
23. jūlijs, 2015
Drukāt

Francijas valdība atvēl 600 miljonus eiro atbalsta pasākumiem lauksaimniekiem; protesti turpinās

Foto- LETA/AFPFoto- LETA/AFP

Lauksaimnieku protests Francijā

Pēc lauksaimnieku protestiem vairāku dienu garumā Francijas valdība trešdien paziņojusi par 600 miljonu eiro pasākumu kopumu lauksaimnieku atbalstam, taču ceturtdien neapmierināto zemnieku protesta akcijas turpinās.

Francijas premjerministrs Manuels Valss paziņoja, ka valdība ir sadzirdējusi zemnieku bažas un redz viņu bailes no nākotnes, bet arī viņu vēlmi turpināt strādāt.

Daudzi lauksaimnieki apgalvo, ka cenu krituma un augošās konkurences dēļ viņi ir nonākuši uz bankrota sliekšņa.

Valss paziņoja, ka valdība atvieglos lauksaimniekiem nodokļu nomaksu un garantēs 500 miljonus eiro aizdevumos.

Protestu laikā zemnieki pilsētu ielās izgāza kūtsmēslus, bloķēja piekļuvi ceļiem un autostrādēm, kā arī traucēja tūristiem piekļūt Monsenmišelai, kas ir viens no tūristu iecienītākajiem galamērķiem.

Otrdienas naktī lauksaimnieki ar aptuveni 500 traktoriem bloķēja A1 autostrādi, kas ir svarīgs lielceļš starp Parīzi un Francijas ziemeļiem.
Pēc valdības paziņojuma par atbalstu lauksaimnieki Kānā, kas kļuvusi par vienu no protestu centriem, nolēma pārtraukt ceļu blokādi.
Tikmēr kareivīgāk noskaņotie lauksaimnieki dienvidos ceturtdien izvietojuši traktorus uz svarīgākajiem ceļiem Lionā, solot bloķēt vai samazināt piekļuvi pilsētai vismaz līdz ceturtdienas naktij.

Lauksaimnieku arodbiedrība FNSEA nodēvējusi Francijas valdības piedāvāto atbalsta programmu par nepietiekamu, norādot, ka tā piedāvā vien īstermiņa pasākumus, nevis ilgtermiņa strukturālu risinājumu nozares problēmām.

Lauksaimnieki vaino lielveikalus, izplatītājus un pārtikas pārstrādes nozari, kas uztur zemas cenas. Kopumā Francijā šomēnes protestos piedalījušies aptuveni 12 000 lauksaimnieku.

Foto- LETA/AFPFoto- LETA/AFP

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+