Mobilā versija
+1.2°C
Nanija, Ilgmārs
Ceturtdiena, 30. marts, 2017
30. marts, 2015
Drukāt

Francijas vietējo vēlēšanu otrajā kārtā uzvar Sarkozī konservatīvie

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Bijušā Francijas prezidenta Nikolā Sarkozī vadītā centriski labējā Tautas kustības savienība (UMP) uzvarējusi vietējo vēlēšanu otrajā kārtā.

UMP izcīnījusi uzvaru 64 no valsts 101 departamenta, bet centriski kreisie sociālisti – tikai 30. Sarkozī iznākumu pasludinājis par sava politiskā spēka uzvaru.

Vairums novērotāju atzinuši, ka balsojums uzskatāms par agrīnu indikāciju tam, kā vēlētāji vērtē pašreizējo centriski kreiso sociālistu valdību, kas strādā prezidenta Fransuā Olanda vadībā. Pirms nedēļas notikušajā pirmajā kārtā vislielākie panākumi bija UMP, galēji labējā Nacionālā fronte ierindojās otrajā, bet Olanda sociālisti – trešajā vietā.

Svētdien notikušajā balsojumā Nacionālā fronte neizcīnīja uzvaru nevienā departamentā. Vēlēšanu aktivitāte bijusi zema. Līdz plkst.17 bija nobalsojuši 41,9 procenti vēlētāju. Pirms nedēļas balsot bija ieradušies tikai 42 procenti.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+