×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
13. maijs, 2014
Drukāt

Franciju kritizē par karakuģu tirgošanu Krievijai (3)

Foto - AFPFoto - AFP

Francija, paziņojot, ka par spīti Ukrainas konfliktam tomēr pārdos Krievijai divus “Mistral” klases desantkuģus, izpelnījusies pamatīgu ASV Valsts departamenta kritiku. Tā pārstāve Dženifera Psaki uzsvērusi, ka “mēs esam izteikuši mūsu bažas Francijai un mēs turpināsim to darīt”.

Francija paziņojusi, ka desantkuģus pārdos Krievijai arī tādā gadījumā, ja tā iebruks Ukrainas austrumos vai mēģinās izjaukt 25. maijā plānotās prezidenta vēlēšana, informē interneta vietne “EUObserver.com”.

Francija un Krievija 1,2 miljardu eiro vērto darījumu noslēdza pēc Gruzijas kara 2008. gadā. Pēc līguma noslēgšanas kāds Krievijas admirālis paziņoja: “Karu pret Gruziju mēs būtu uzvarējuši 40 minūtēs, nevis 26 stundās, ja mums jau tobrīd būtu bijuši šie desantkuģi.”

Kāda Francijas amatpersona sarunā ar ziņu aģentūru “Reuters” paziņojusi, ka pirmais “Mistral” klases kuģis Krievijai tiks piegādāts rudenī. “Līguma summa ir samaksāta, un mums tiks piemēroti finansiāli sodi, ja mēs kuģus nepiegādāsim,” taisnojusies Francijas amatpersona.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. nu interesanti tas izskatiijaas jau no pasha saakuma…

  2. Viens desantkuģis uz Odesu, otrs uz Liepāju… Tādi nu ir tie NATO Eiropas sabiedrotie – pārdos nākošajā MInhenē un tad paši mazgās zem kalašņikoviem krievu tankus…

  3. HE!He! Eiropas savien’iba pati sev rada probl’emas-b’us j’adoma-k’a no krieviem aizsarg’aties!

Draugiem Facebook Twitter Google+