×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
26. novembris, 2013
Drukāt

Francisks tiekas ar Putinu (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks vakar Vatikānā tikās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, ar kuru pārrunāja situāciju Tuvajos Austrumos, informē ziņu aģentūra “Reuters”.

Franciska un Putina tikšanās ilga 35 minūtes, un uz to Krievijas prezidents it kā sliktās satiksmes dēļ bija ieradies ar 45 minūšu kavēšanos, informē ziņu aģentūra “Reuters”. “Tā bija diezgan draudzīga un konstruktīva tikšanās,” vēlāk ārvalstu ziņu aģentūrām sacīja Franciska runasvīrs Federiko Lombardi. “Viņi uzsvēra nepieciešamību izbeigt vardarbību Sīrijā, nodrošinot nepieciešamo palīdzību visiem sīriešiem, kuri cietuši garajā konfliktā,” teikts Vatikāna izplatītajā paziņojumā.

Saskaņā ar Svētā Krēsla pārstāvja sacīto Francisks un Putins pārrunājuši arī katoļu kopienas dzīvi Krievijā. “Ekumēniskie jautājumi starp katoļu baznīcu un pareizticīgo baznīcu, kuru attiecības bijušas saspīlētas kopš sadalīšanās pirms gandrīz tūkstoš gadiem, netika apspriesti,” paziņoja Lombardi. Putins gan esot nodevis Franciskam sveicienus no Krievijas pareizticīgo baznīcas galvas patriarha Kirila.

Maskava uzskata, ka katoļu baznīca mēģina pie sevis pārvilināt daudzus pareizticīgos. Vatikāns gan šādu praksi noliedz. Pēdējā gada laikā, kopš atgriešanas prezidenta krēslā, Putins aizvien centies vairot Krievijas pareizticīgo baznīcas lomu sabiedrībā, baznīcu dēvējo par “morālo autoritāti”. Tādējādi viņam izdevies iemantot lielāku popularitāti Krievijas pareizticīgo vidū, kā ar tajā sabiedrības daļā, kura augstā vērtē tur konservatīvās vērtības.

Šodien Putinam un viņa ministru un uzņēmēju svītai paredzēta tikšanās ar Itālijas premjerministru Enriko Letu un viņa valdības ministriem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nu bilde konkrēta, ja pāvestam sejā smaids, tad ..m ģīmis saviebts,kā pie lielākajām vēdergraizēm….Ja šitas punduris varētu kādu ar skatu nogalināt, tad pāvests točno būtu pagalam….Un tā tas punduris lūr uz visu brīvo pasauli…

  2. izskatās, ka taisās badīties….

Draugiem Facebook Twitter Google+