×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
30. septembris, 2014
Drukāt

Francisks uz īpašu sanāksmi izsauc Vatikāna vēstniekus Tuvajos Austrumos

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks paudis satraukumu par teroristiskās organizācijas “Islāma valsts” ietekmes nostiprināšanos Sīrijā un Irākā un uz īpašu apspriedi izsaucis Vatikāna vēstniekus šajā reģionā.

Ziņu aģentūra “Reuters” informē, ka pāvests Francisks uz Vatikānu izsaucis vēstniekus no Jordānijas, Irākas, Irānas, Libānas, Sīrijas, Turcijas, Izraēlas un palestīniešu pašpārvaldes. Franciskam šonedēļ paredzēta divu dienu apspriede ar vēstniekiem no šī reģiona. Paredzams, ka sanāksmē piedalīsies arī Vatikāna valsts sekretārs Pjetro Parolins, kurš pirmdien par krīzi Tuvajos Austrumos runāja arī ANO Ģenerālās Asamblejas saietā. Savā uzrunā Parolins aicināja nekavējoties apturēt agresiju. Viņš norādīja, ka tas paveicams ar starptautiskās sabiedrības kopīgiem centieniem un “proporcionālu spēka lietošanu”.

Mēneša sākumā, apmeklējot Albāniju, pāvests Francisks izplatīja paziņojumu, kurā asi nosodīja islāma kaujiniekus, norādot, ka neviena reliģiskā grupa, kura izmanto vardarbību un apspiešanu, nedrīkst uzdoties par “Dieva bruņām”. Iepriekš Francisks arī pauda netiešu atbalstu starptautiskās sabiedrības veiktajiem uzlidojumiem teroristiskās organizācijas pozīcijām Sīrijā un Irākā, aicinot apturēt “netaisno agresiju”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+