×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
8. novembris, 2015
Drukāt

Franču kino leģendai Alēnam Delonam – 80. Lasi aktiera slavenākās atziņas! (2)

delons

Franču kinozvaigzne Alēns Delons, kurš 8. novembrī svin 80 gadu dzimšanas dienu, pasaules slavu ieguva ar lomām filmās “Roko un viņa brāļi”, “Gepards”, “Nelieša nāve”, “Mūsu stāsts” un citās.

Aktiera slavenākas atziņas

– Es zināju visu un saņēmu visu. Bet īstā laime ir došanā.

– Man ļoti labi padodas trīs lietas: darīt savu darbu, darīt muļķības un taisīt bērnus.

– Tu tici Dievam, pēc tam tu viņam vairs netici, bet, kad tev rodas lielas problēmas, vienalga lūdzies.

– Es neesmu zvaigzne. Esmu aktieris. Esmu gadiem cīnījies, lai cilvēki aizmirstu, ka esmu vienkārši glīts zēns ar skaistu seju. Tā ir smaga cīņa, bet es tajā uzvarēšu. Gribu, lai skatītāji saprastu, ka pirmkārt esmu aktieris, ļoti profesionāls aktieris, kurš mīl katru kameras priekšā pavadīto minūti. Bet kļūstu par nožēlojamuj radījumu tai pašā brīdī, kad režisors iesaucas: “Izgriezt!”

Alēns Delons (franču: Alain Delon; dzimis 1935. gada 8. novembrī) ir franču aktieris un uzņēmējs. Kopš 1999. gada Delonam ir dubultpilsonība — Francijas un Šveices. 20. gadsimta 60. gados Delons kļuva par vienu no Eiropas izcilākajiem aktieriem.

Delons ir spēlējis lomas vairākās plaši pazīstamās filmās: “Plein soleil” (1960), “Roko un viņa brāļi” (Rocco et ses frères, 1960), L’Éclipse (1962), “Melodija no pagraba” (Mélodie en sous-sol, 1963), “Gepards” (Il Gattopardo, 1963), “Samurajs” (Le Samouraï, 1967), La Piscine (1969), Borsalino (1970), Monsieur Klein (1976), Mort d’un pourri (1977), Trois hommes à abattre (1980), Notre histoire (1984). Delons filmējies nozīmīgās lomās pie tādiem pazīstamiem režisoriem kā Lukīno Viskonti, Žans Liks Godārs, Žans Pjērs Melvils, Mikelandželo Antonioni, Luijs Mals.

Delons par lomu filmā “Gepards” tika nominēts Zelta Globusa balvai. Divas reizas nominēts Cēzara balvai — par lomām filmās “Monsieur Klein” un “Mort d’un pourri”, bet par lomu filmā “Notre histoire” Delonam Cēzara balvu piešķīra. 1995. gadā Delons ieguva Berlīnes starptautiskais kinofestivāla goda balvu “Zelta lācis” par mūža ieguldījumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Diemžēl,mūsdienu jaunatnes lielākā daļa nezina,kas ir Alens Delons,Žans Mare,Bridžita Bardo,Ivs Montans utt.,jo TV filmas ar šo slaveno aktieru piedalīšanos nerāda.

  2. skaista bij'jaunība Atbildēt

    Sveiciens un visa laba vēlējumi..

Draugiem Facebook Twitter Google+