Pasaulē

Franču modes dizainere atsakās radīt tērpus Melānijai Trampai 16

Foto-REUTERS

Ņujorkā bāzējusies franču modes dizainere Sofija Tealē ir atteikusies radīt tērpus nākamajai ASV pirmajai lēdijai Melānijai Trampai viņas vīra, jaunievēlētā prezidenta Donalda Trampa politisko uzskatu dēļ.

Tealē arī aicina citus dizainerus sekot viņas piemēram.

“Kā cilvēks, kas svin un tiecas pēc dažādības, individuālas brīvības un cieņas pret visiem dzīvesveidiem, es nepiedalīšos nākamās pirmās lēdijas ģērbšanā vai jebkādā saistībā ar viņu,” Tealē raksta atklātā vēstulē, kas publicēta ceturtdien, 17.novembrī.

“Rasisma, seksisma un ksenofobijas retorika, kurai ļāva vaļu viņas vīra prezidenta vēlēšanu kampaņa, ir nesavienojama ar kopīgajām vērtībām, ar kurām mēs dzīvojam,” teikts vēstulē.

“Es labi apzinos, ka nav gudri iesaistīties politikā,” piebilda dizainere.

“Tomēr mums kā ģimenei piederošam uzņēmumam galvenais nav tikai nauda.”

Tealē vēstule ir izpelnījusies reakciju sociālajos medijos, kas lielā mērā bijusi negatīva.

52 gadus vecā Tealē, kas vairāk nekā 15 gadus strādājusi ASV, regulāri piedalās Ņujorkas modes nedēļā.

Viņas sievišķīgajām kompozīcijām pievērsa uzmanību pašreizējā pirmā lēdija Mišela Obama, kas nodrošinājusi vēlamu publicitāti, kopš 2009.gada valkājot vairākus no Tealē veidotajiem tērpiem.

“Viņa ir veicinājusi to, ka mūsu vārds ir atpazīstams un cienīts pasaulē,” Tealē rakstīja par Mišelu Obamu. “Viņas vērtības, darbības un grācija vienmēr ir dziļi atbalsojušās manī.”

Mišela Obama un ASV prezidenta vēlēšanu zaudētāja Hilarija Klintone ir gadiem ilgi bijušas modes dizaineru favorītes un ģērbušās tērpos, kas atspoguļo šo dizaineru vērtības.

LA.lv