×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
12. februāris, 2015
Drukāt

Franču romantika kopā ar pūtēju orķestri

Aija_Vitolina_5

Izbaudīt patiesi romantisku gaisotni, klausoties dziesmas par mīlestību un franču mūziku, aicina profesionālais pūtēju orķestris “Rīga”. 15. februārī Lielajā ģildē orķestris diriģenta Raita Ašmaņa vadībā kopā ar solisti Aiju Vītoliņu un vokālo kvartetu “Harmony 4 Riga” sniegs koncertu “No Parīzes, ar mīlestību”.

Kopš 2007. gada jau tradicionāli profesionālais pūtēju orķestris “Rīga” februārī rīko koncertu Valentīndienas noskaņā, un arī šis februāris nav izņēmums. Šajā reizē orķestris ar diriģentu Raiti Ašmani orķestra vadībā ļaus klausītājiem sajust un saklausīt Parīzes gaisotni, spēlējot franču dziesmu popuriju “Viva la France! Grandes chansons Francaise”, skaņdarbu “Sous le ciel de Paris” jeb “Zem Parīzes debesīm”, kas sarakstīts 1951. gadā iznākušajai filmai ar šādu pašu nosaukumu, un Kola Portera sarakstīto kompozīciju “I love Paris”.

“Pirms 100 gadiem mīlestības un mākslas pilsētā Parīzē dzimusi leģendārā māksliniece Edīte Piafa, kura vēl šodien tiek dēvēta par vienu no izcilākajām franču dziedātājām. Piafa kļuva slavena, interpretējot romantiskas mīlas dziesmas un balādes, kas atspoguļoja pašas mākslinieces traģisko dzīvi. E. Piafas populārās dziesmas “Les Champs-Élysées”, “La vie en rose” un “Non, je ne regrette rien” koncertā skanēs šarmantās dziedātājas Aijas Vītoliņas jeb Amber izpildījumā,” vēsta PPO “Rīga” pārstāve Linda Ausēja. Tāpat koncertā izskanēs melodiju popurijs “La Môme Piaf” no biogrāfiskās muzikālās filmas par Piafu – to interpretēs PPO “Rīga”.

Līdzās emocijām piesātinātajai franču mūzikai koncertā uzstāsies vokālais kvartets “Harmony 4 Riga”, kas dziedās populāras dziesmas par mīlestību. Tostarp būs gan Stīvija Vondera sacerētā “You are the sunshine of my life”, gan Kola Portera “True love”. Vokālais kvartets “Harmony 4 Riga” izveidots 1993. gadā. Tā dalībnieki ir četri profesionāli mūziķi – Ārijs Šķepasts, Arnis Miltiņš, Aldans Milzarājs un Salvis Sprūžs. 2014. gada vasarā kvartets ieskandinājis Pasaules koru olimpiādes svinīgo Miera zvana ienešanas ceremoniju “Arēnā Rīga”, pārstāvējis Latviju starptautiskajā Masalli mūzikas festivālā Azerbaidžanā un 2014. gada pavasarī piedalījies “Barbershop” čempionātā Spānijā, Kalpē.

Varbūt noder

Koncerts 15. II 19.00 Lielajā ģildē.

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

Cena: EUR 10 – 20.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+