×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
2. janvāris, 2013
Drukāt

Franču satīras žurnāls izdod komiksu par pravieša Muhameda dzīvi

Foto - AFPFoto - AFP

Franču satīras nedēļraksts “Charlie Hebdo”, kas kļuvis pazīstams ar Muhameda karikatūru publicēšanu, laidis klajā musulmaņu pravieša dzīvei veltītu komiksu grāmatu.

“Tā ir islāma autorizēta biogrāfija, jo to rediģējuši musulmaņi,” norādījis žurnāla redaktors un ilustrators, ka sabiedrībā pazīstams ar savu pseidonīmu “Šarbs”. “Nedomāju, ka augstākie musulmaņu prāti varētu atrast kaut ko nepiedienīgu.” Šarbs stāsta, ka ideja par komiksa izdošanu viņam radusies jau 2006. gadā, kad Muhameda karikatūras parādījās dāņu laikrakstā “Jyllands-Posten”, izraisot musulmaņu protestus visā pasaulē. Šīs karikatūras vēlāk pārpublicēja arī “Charlie Hebdo”. “Pirms smieties par personu, labāk ir to iepazīt. Kamēr mēs zinām par Jēzus dzīvi, par Muhamedu mēs nezinām nekā,” atzinis Šarbs.

Komiksu grāmata klajā laista trešdien, un tā maksā sešus eiro (4,21 latu). Līdz šim tā ievērojamu reakciju nav izraisījusi, taču Turcijas premjerministra Redžepa Erdogana politiskais padomnieks Ibrahims Kalins tviterī pauda nosodījumu žurnāla iecerei. “Islāma pravieša dzīves pārvēršana karikatūrā jau ir kļūda,” norādīja Erdogana padomnieks. “Lai ko arī teiktu ļaudis “Charlie Hebdo”, tā ir provokācija.”

2011. gadā iznāca īpašs žurnāla numurs, kura nosaukums bija “Charia Hebdo” (“Šariata nedēļraksts”). Arī tajā bija atrodamas vairākas Muhameda karikatūras. Pēc publikācijas izdevuma redakcija tika apmētāta ar degbumbām, bet tās interneta vietnei uzbruka hakeri.

Septembrī, kad vairākās valstīs izcēlās vardarbīgi protesti, kurus izraisīja ASV uzņemta antiislāmiska filma, franču satīras izdevums kārtējo reizi publicēja karikatūras, kurās Muhameds bija attēlots kails. Šobrīd Šarbs, kuram izteikti draudi nogalināt, dzīvo policijas apsardzībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+